Top Baneris

Talkininkaujančius savivaldybei sostinės pakraščių gyventojus pasieks asfaltas

2017 kovo 9 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiais metais Kryžiokų sodų (2-osios, 3-osios, 4-osios), Bajorų kelio ir Labguvos gyventojai į namus važiuos asfaltuotomis gatvėmis. Pasinaudoję vadinamąja „50 ir 50“ savivaldybės programa, Kryžiokų sodų gyventojai trijose gatvėse, kurių bendras ilgis sieks apie 1,2 kilometro, planuoja įsirengti naują asfaltbetonio dangą. Projektus rengia ir kitose gatvėse gyvenantys vilniečiai.

Kelios bendrijos jau anksčiau pasinaudojo savivaldybės teikiama 50 proc. parama ir prie daugiabučių namų Antakalnyje, Pušyno kelio, Stepono Batoro, Bražuolės, Kelmijos Sodų 33-osios gatvių, Žemosios, Daubėnų, Dobkevičiaus, Varnės gatvėse įsirengė šaligatvius ar susitvarkė duobėtų gatvių atkarpas.

„50 ir 50“ – paramos būdas iniciatyviems vilniečiams, kurie kartu su savivaldybe per pusę moka už kelių, apšvietimo ar kitus viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymo darbus. Skirtas lėšas galima panaudoti asfaltuojant kelius, tvarkant kiemus ar norint įsirengti vaikų žaidimų aikštelę.

Savivaldybė per pastaruosius kelerius metus išasfaltavo 68 km gatvių ir 12,7 km žvyrkelių, sutvarkė 440 įvažiavimų į kiemus, paklojo 10 km naujų šaligatvių, o šiais metais gyvenamąją aplinką planuojama gerinti dar aktyviau. Visgi sostinėje iki šios dienos lieka nesutvarkyta 500 kilometrų gatvių.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasak Miesto ūkio ir transporto direktoriaus Virginijaus Paužos, gyventojų noras grįžti į namus asfaltuotu keliu yra suprantamas, tačiau tiesti gatves atokiose priemiesčio vietovėse, ypač jei namus pasistatę vos keli gyventojai ir nėra sukurta jokia infrastruktūra, savivaldybė šiuo metu neturi galimybių, todėl skatina pačius gyventojus imtis iniciatyvos.

„Pavasarį, kai traukiasi įšalas, ir priemiesčio gatvės pažliunga, stengiamės pagelbėti vilniečiams. Kai tik atšils oras, gatvėmis pravažiuos greideriai. Gyventojai taip pat gali įsigyti statybinio laužo, skaldos, o savivaldybė prisidės atsiųsdama specialią techniką keliams sutvarkyti. Tačiau greičiausias variantas sutvarkyti tokias gatves – jas bendromis jėgomis rekonstruoti“, – sakė V. Pauža.

Norintieji pasinaudoti savivaldybės programa „50 ir 50“ turėtų pateikti paraišką. Įvertinę ją, specialistai planuojamus darbus įtraukia į sąrašą, o gyventojai per 6 mėnesius privalo pasirašyti darbų atlikimo sutartį, kuria įsipareigoja savo lėšomis parengti gatvės rekonstravimo darbų projektą ir savivaldybės parinktam rangovui sumokėti ne mažiau kaip 50 proc. darbų kainos. Į kainą įeina statybos (gatvės pagrindų įrengimo, lietaus vandens nuvedimo ir asfaltavimo) darbų, geodezinės nuotraukos ir statinio kadastrinių matavimų kaina.

Kol Vyriausybė nėra patvirtinusi sodininkų bendrijų gatvių perėmimo savivaldybės žinion tvarkos, Vilniaus miesto savivaldybė „50 ir 50“ programos sodininkų bendrijoms taikyti negali.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video