Top Baneris

Šviesos technologijos – pastato išskirtinumui pabrėžti

2016 spalio 14 d.
Paulius Gasiūno nuotr.
Paulius Gasiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vienas įspūdingiausių pastarųjų metų verslo centrų projektų – Vilniaus Konstitucijos prospektą vainikuojantis „k29“ – tapo išskirtiniu įrašu ir įmonės „Šviesos technologijos“ darbų sąraše. Pasak įmonės „Šviesos technologijos“ komercijos direktoriaus Edgaro Gerdzevičiaus, išskirtinio aukščiausios („premium“) klasės apšvietimo sprendinių ir įrenginių visose centro erdvėse įdiegimas – vienas didžiausių ir unikaliausių kompleksiškai bendrovės įgyvendintų apšvietimo projektų.

„Su architektais ir interjero dizaineriai Aleksandru Gvildžiu, Ryčiu Mikulioniu, Viačeslavu Malenko, Pauliumi Mirinavičiumi parinkome išskirtinę pastato architektūrą pabrėžiančius ir kiekvienos įmonės, kiekvieno nuomininko poreikius, vizijas ir konkrečios erdvės reikalavimus atitinkančius modernius apšvietimo sprendinius. Nuo pirmųjų brėžinių, klientų poreikių aiškinimosi iki apšvietimo sprendinių parinkimo ir galutinio šio aukščiausios klasės apšvietimo projekto realizavimo užtrukome pusantrų metų“, – pasakojo E. Gerdzevičius.

Atrijus – be šešėlių

Prabangos įspūdį keliantis stiklinis atrijus išsiskiria tuo, kad jame nėra jokių erdvėje kabančių šviestuvų. Siekdami įgyvendinti architektų norą neužgožti erdvės papildomais elementais, atrijui apšviesti bendrovės „Šviesos technologijos“ specialistai parinko ir išdėstė maksimaliai tolygią apšvietą centre garantuojančius koncentruoto taškinio apšvietimo šviestuvus. Pasitelkus taškinio tipo apšvietimą tolygiai, erdvė apšviesta be šešėlių. Toks apšvietimas tinkamiausias atviroje, aukštoje erdvėje, jis neužgožia kabančiais šviestuvais, todėl galima matyti dangų pro stiklines lubas, stoglangius“, – pabrėžė E. Gerdzevičius.

Pauliaus Gasiūno nuotr.

Paulius Gasiūno nuotr.

Išmaniosios biurų apšvietimo sistemos

Verslo centre biurų nuomai iš viso suprojektuota daugiau kaip 14 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto plotas daugiau nei 2 000 kv. m. Dėl ypatingos pastato architektūros modernų, jaukų ir patogų apšvietimą centre sukūrę specialistai iššūkiu vadina didžiąją komplekso „k29“ dalį – atvirose išskirtinės architektūros erdvėse įsikūrusius atvirojo tipo (angl. open space) įmonių biurus. Viršutiniai nupjauto ovalo formos pastato aukštai yra nestandartinio aukščio, siekia 8 m ir daugiau. Tokio aukščio patalpose siekdama užtikrinti tolygią, neakinančią apšvietą bendrovė „Šviesos technologijos“ parinko ir įgyvendino apšvietimo sprendimus, suteikiančius galimybę lengvai valdyti apšvietimą kiekvienoje atskiroje erdvėje pagal paros laiką, darbuotojų užimtumą, jų buvimą patalpose.

Visuose aukštuose pagal architektų viziją parinkti šviestuvai, atkartojantys pastato architektūros, fasado elementus ir užtikrinantys maksimalią, tolygią apšvietą. Įdiegtos automatinės valdymo sistemos: „Zumtobel Litecom“, „Thorn SensaLite“ ar „Philips Actilume“. Sistemos reaguoja į natūralios šviesos kaitą: ryte ir po pietų apšvieta intensyvesnė, dieną – švelnesnė. Taip pat visą dieną prisitaikoma prie žmonių veiklos, sukuriant tinkamiausią aplinką.

„Biuruose parinkome tokius šviesos sprendinius, kurie ne tik užtikrina higienos normų keliamus reikalavimus, bet ir išpildo dalies biurų nuomininkų pageidavimą turėti galimybę ir savarankiškai reguliuoti apšvietimą, – pasakojo E. Gerdzevičius. – Didžiausias iššūkis mums buvo rasti tinkamiausius modernius ir kokybiškus sprendimus, atitinkančius skirtingus užsakovų norus. Vieni pageidavo apšviesti tik darbo vietas, o koridorius palikti tamsius, kitiems reikėjo tolygaus visos erdvės apšvietimo.“

Paulius Gasiūno nuotr.

Paulius Gasiūno nuotr.

Aukščiausios klasės apšvietimo segmento sprendiniai – kokybė su garantija

Bendrovė „Šviesos technologijos“, kurdama projekto bendrųjų erdvių apšvietimą, pritaikė daugiausia LED (šviesos diodų) šviesos šaltinius, darbo vietas apšvietė aukščiausio efektyvumo liuminescencinėmis lempomis. Pasak bendrovės komercijos direktoriaus, tai yra efektyviausias ir naudingiausias kainos ir kokybės požiūriu pasirinkimas. Dauguma sprendinių – nestandartiniai, buvo gaminami specialiai šiam projektui, todėl yra išskirtinio dizaino ir užtikrina optimalų, ilgalaikį ir prisitaikantį apšvietimą.

Projekte naudoti aukštesnio už ekonominę, vidutinio ir aukščiausios klasės segmento gaminiai: „Delta light“, „Zumtobel“, „Thorn lighting“, „Philips“, „Fagerhult“, „Halla“. Tiek korpuso, tiek elektroninėms ar optinėms dalims taikoma tarptautinė garantija. Gaminius rinkosi patys užsakovai pagal kiekvieno biuro unikalų interjerą.

„Aukščiausia klasė – tai efektyvesni, komfortiškesni, išskirtinio dizaino ir architektūros apšvietimo sprendiniai. Tai yra ne tik tinkamas šviestuvų parinkimas, bet ir garantija, taikoma patiems apšvietos sprendiniams: tinkamiausia šviesos sklaida, erdvės apšvietimas, individualūs kokybiški pasirinkimai, ko reikia užsakovui. Tai bene pirmasis tokio lygio ir unikalumo mūsų bendrovės įgyvendintas projektas, apimantis visas sritis“, – sakė „Šviesos technologijų“ komercijos direktorius E. Gerdzevičius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video