Top Baneris

Šventojoje neliks nelegalių poilsio namelių

2017 kovo 20 d.
Palangos savivaldybės nuotr.
Palangos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Palangos miesto savivaldybė, ne vienerius metus ieškojusi būdų pašalinti Šventojoje, valstybinėje žemėse ar valstybiniuose miškuose, stovinčius nelegalius medinius poilsio namelius, sulaukė ir palankaus Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdikto. Teismas konstatavo, kad nuosavybės teisės į tokius statinius negali būti įregistruotos.

Šventojoje įteisinti ketinta 11 medinių poilsio namelių bei virtuvę-prausyklą: šie statiniai priklauso Mažeikių rajono savivaldybei. Palangos savivaldybei atsisakius suteikti adresą 1968 metais statytiems pirmos grupės nesudėtingiems statiniams, Mažeikių rajono savivaldybė „legalizuotis“ mėgino teisminiu keliu.

Vis dėlto teismai savivaldybei palankūs nebuvo. Taigi, palangiškiai jau planuoja nelegaliai stovinčių statinių iškėlimo darbus.

Palangos miesto savivaldybė į atsakingas institucijas kreipėsi ne kartą – raštu informavo apie susiklosčiusią ydingą situaciją, mat didelė dalis Šventojoje pastatytų poilsio namelių yra nelegaliai užėmę tiek valstybinę žemę, kurią administruoja Nacionalinė žemės tarnyba, tiek valstybinius miškus, valdomus miškų urėdijos.

Dar 2010 metais savivaldybė prašė sudaryti darbo grupę, kuri spręstų šį klausimą – siekta, kad statiniai, neturintys teisinės registracijos ir užėmę valstybinius miškus ir laisvą, neužstatytą žemę, būtų nukelti. Tačiau problema ilgą laiką nebuvo sprendžiama.  Palangos miesto savivaldybė teisinasi dėl to negalėjusi įgyvendinti žemės reformos.

2016 metais kurorto valdžia pakartotinai kreipėsi į Žemės ūkio, Aplinkos bei Teisingumo ministerijas ir paprašė, kad atsakingos institucijos nedelsiant imtųsi teisinių priemonių iškeliant nelegalius namelius. Tuo metu šiuo klausimu jau vyko ir teisminiai ginčai.

Palangos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video