Top Baneris

Sveikiname skaitytojus, partnerius ir visus Lietuvos žmones!

2020 gruodžio 23 d.
lhh2
Pasidalykite straipsniu

Sveikiname visus portalo ir žurnalo „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) skaitytojus bei partnerius su artėjančiomis didžiosiomis metų šventėmis!

Mums didelė garbė ir malonumas kurti turinį Jums – tiek savo sričių profesionalams, tiek plačiajai auditorijai. Kasdien siekiame pateikti kokybišką, švietėjišką ir išliekamąją vertę turinčią informaciją, o šiemet ženkliai išaugęs skaitytojų kiekis, pagyrimai ir pastabos mus įpareigoja kokybės kartelę kelti dar aukščiau.

2020-ieji metai buvo tikras iššūkis, kuris sudrebino nusistovėjusius gyvenimus, atnešė rūpesčių ir nerimo, tačiau šiemet kilusi pandemija žmoniją paskatina peržvelgti vertybes. Šis egzaminas dar nesibaigė, bet jau dabar aiškėja kelios išvados – neabejotinai turėsime gyventi tvariau, daugiau saugoti gamtą, savo ir kitų sveikatą.

Ženkime į 2021-uosius metus ryžtingtai! Linkime naujų perspektyvų, stabilių verslo konstrukcijų ir tvarių sprendimų!

Žemiau pateikiame statybos, architektūros, nekilnojamojo turto bei inžinierių organizacijų vadovų sveikinimus, kuriuos jie perduoda „Statyba ir architektūra“ skaitytojams.


MindaugasStatulevicius LZentalio nuotr 1024x683 1

Mindaugas Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas

Šie metai buvo neeiliniai. Patyrėme iki šiol nematytą sąstingį, rekordinį atsigavimą ir vėl grįžome prie įprasto gyvenimo suspendavimo. Negaliu nesididžiuoti ir nepadėkoti mūsų sektoriaus įmonėms, kurios suprato susitelkimo svarbą ir visokeriopai prisidėjo prie paramos medikams ir visiems, kovojantiems su virusu. Šiandien tai yra svarbiausia mūsų kova, kuri atskleidė gražiausias mūsų bendruomenės savybes – mokėjimą veikti kartu ir susitelkti taip, kaip tuo metu labiausiai reikia visai visuomenei. Tegu ateinantys metai atneša dar daugiau tokios įgalinančios bendrystės ir geriausių pokyčių.


LeitanaiteAO 13

Rūta Leitanaitė, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė

Artėjančias šventes architektams, jų artimiesiems, kolegoms ir visiems žmonėms linkiu sutikti su ramybe ir viltimi. Be abejo, ir sveikiems! O po tokių netikėtumų bei iššūkių 2020-aisiais, kitiems metams linkiu, kad eksperimentai ir pamokos, kurie užgrūdino šiemet, kitąmet virstų kūrybiniu tramplinu naujoms idėjoms, formatams ir bendradarbiavimui. Tegul nauja architektūra gimsta sušildyta nuoširdaus ryšio, bendrumo ir rūpesčio aplinka bei žmogumi.


jurelionis

Andrius Jurelionis, KTU Statybos ir architektūros fakulteto dekanas

Šie metai mums įrodė, kad ilgai brandintas idėjas galime paversti realybe per itin trumpą laiką. Apie nuotolinį mokymą diskutavome jau dešimtmetį, o dabar jį įsidiegėme ir žinome, kad tai įmanoma. Pandemijos laikotarpis sustiprins mus technologijų taikyme, nuotoliniame bendravime ir darbo organizavime. Tačiau taip pat supratome, kokie svarbūs yra žmogiškieji ryšiai, aplinka ir praktinė patirtis kūrybiškoms idėjoms gimti. Visiems linkime būti lankstiems, nuolat mokytis, tobulėti. Bet svarbiausia – per šį laikotarpį įsivardinti, ką laikėme duotybe ir ko nepakankamai įvertinome. Linkime, kad išmoktos pamokos prisidėtų prie bendruomenės ir jos narių augimo.


Algirdas Juozapaitis 2

Algirdas Juozapaitis, Vilnius Tech Statybos fakulteto dekanas

Didžiųjų švenčių metu kviečiame visus statybos sektoriaus atstovus ne tik įvertinti nuveiktus darbus ar skirti laiko sau ir artimiesiems, bet ir pamąstyti, kaip šiuolaikinės technologijos padeda mums bendrauti ir bendradarbiauti, kiek atveria puikių galimybių veikti, kurti ir pažinti pasaulį. Dirbant visiems kartu gimsta pasaulį keičiančios idėjos. Tegul Naujieji metai atneša mums naujų minčių, o mus supančios technologijos atveria duris dar platesnėms galimybėms. Įkvėpimo, susitelkimo ir gražių bei drąsių svajonių!


dalius gedvilas 81316486

Dalius Gedvilas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas

Gražiausios metų šventės tradicijos sujungia visą Lietuvą. Į šį stebuklingą laiką telpa visa, kas žmogui iš tiesų brangu. Tegul šis bendrumo jausmas lydi mus ne tik per didžiąsias šventes, bet ir kasdienybėje. Džiaukimės kiekvienam duota dovana – gyvenimu. Nenuvertinkime jo ir negailėdami pastangų, suteikime jam kuo daugiau tikėjimo ir prasmės. Tegul šventinės akimirkos susieja mus su brangiausiais žmonėmis mintimis ir į kiekvienus namus atneša ramybę, džiaugsmą ir viltį. Saugokime ir branginkime vieni kitus, saugokime ir branginkime Lietuvą. Šviesių, viltingų ir prasmingų švenčių!


Lukas Rekevičius

Lukas Rekevičius, Lietuvos architektų rūmų pirmininkas

Mieli kolegos, šie metai mus išmokė kurti ne kartu, projektuoti nuotoliniu būdu, savivaldybės koridorių pakeitė „Zoom“ nuorodos, apsilankymą sklype – „Google Streetview“, o statybininkų planuotė pagaliau tapo vizualiai tokia pati, kaip ir Prezidento patarėjų komandos posėdis.

Miestai keisis ir 2021-aisiais – darbą biuruose toliau keis darbas iš namų, todėl žmonėms reikės erdvesnių butų, atsiras ir išliks fobija viešajam transportui, todėl vis daugiau žmonių keliaus dviračiais ar paspirtukais, gatvės siaurės, o šaligatviai ir dviračių takai platės. Laiko dvasia keičiasi, o mūsų kuriančiai bendruomenei tai yra galimybių metas. Būkime jautrūs, pastebėkime pokyčius, pagaukime juos už uodegos, būkime pokyčių šaukliai ir moderatoriai. Visi kartu kurkime ateities miestus jau šiandien ir nepamirškime, kad geriausias laikas sukurti ateities paveldui yra dabar.


bekampis

Saulius Bekampis, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos prezidentas

Mūsų sąjunga šiemet skaičiuoja trisdešimtus metus. Deja, dėl pandemijos jubiliejinė šventė neįvyko, o „Statybos inžinierių forumas 2020“ buvo nukeltas kitiems metams. Tačiau karantino metu sąjungos veikla nesustojo, dirbome, diskutavome, priėmėme sprendimus nuotoliniu būdu. Ateinančiais metais ir toliau dirbsime tomis pačiomis kryptimis: inžinieriaus specialybės prestižo didinimas, inžinierius atstovaujančių organizacijų veikla ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas.

Viltingai nuteikia naujos valdžios programinės nuostatos, kad bus stiprinama profesinė savivalda, perduodant jai licencijavimo, atestavimo, kontrolės ir kvalifikacijos kėlimo funkcijas. Kviečiu visus statybos inžinierius, nepriklausomai ar jie sąjungos nariai, ar ne, turėti vilties ir tikėjimo. Juk pandemija nesitęs amžinai, o šį karantino laiką galima išnaudoti žinių troškuliui malšinti. Ramių Šv. Kalėdų ir viltingų, sveikų ateinančių metų.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video