Top Baneris

Svarstė, kas lemia statybos viešųjų pirkimų tvarumą ir kompetencijas statybų sektoriuje

2024 vasario 12 d.
Statybos viesuju pirkimu tvarumas 3 scaled
Lietuvos statybininkų asociacijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2024 m. vasario 6 d. įvyko konferencija „Statybos viešųjų pirkimų tvarumas. Kompetencijos ir jų vertinimas. „BuildUpSkillsLT2030“. Konferencijos metu buvo svarstomi esminiai klausimai, kurie lemia statybos viešųjų pirkimų tvarumą ir kompetencijų reikšmę statybų sektoriuje.

Renginys prasidėjo Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo ir LR Aplinkos ministerijos ministro Simono Gentvilo sveikinimo žodžiais. D. Gedvilas pabrėžė, kad siekia bendradarbiaujant kartu su valstybės atsakingomis institucijomis sukurti harmoningą sistemą, įgalinančią atrinkti bendroves, turinčias kompetencijas ir galinčias dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Pirmoji renginio pranešėja Violeta Motuzienė, Vilnius TECH profesorė analizavo statybų rinkos dalyvių nuomonę apie būsimas kompetencijas statybų sektoriuje, pagrįstas atliktos apklausos rezultatais.

Jelena Stankevičienė, Vilniaus universiteto profesorė, pristatė statistinius duomenis ir analizės rezultatus, atskleisdama statybų sektoriaus tvarumo aspektus ir tendencijas, rašoma Lietuvos statybininkų asociacijos pranešime spaudai.

Konferencijoje taip pat aptarti reikalavimai norint tapti atestuotu rangovu. Lietuvos statybininkų asociacijos juristas Andrius Raščius aptarė pasiūlymus dėl rangovų atestavimo pertvarkos, siekiant sumažinti administracinę naštą ir pagerinti veiklos efektyvumą.

Aidas Vaičiulis, Statybos sektoriaus vystymo agentūros direktorius, pristatė įmonių ir specialistų atestavimo viziją, nurodydamas svarbius kriterijus ir siekius sektoriaus tobulinimo atžvilgiu. Darius Vedrickas, Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius, dalijosi planais ir veiksmų kryptimis, kaip tobulinti įmonių ir specialistų kvalifikacijos vertinimo procesą viešuosiuose pirkimuose.

Lietuvos statybininkų asociacijos „BuildUpSkillsLT2030“ projekto vadovas Vaidotas Šarka apibūdino Lietuvos statybų sektoriaus kompetencijų tobulinimo viziją, akcentuodamas „BuildUpSkillsLT2030“ projekto kryptis bei pristatė projekto kelrodžio stuktūrą ir turinį. Konferencijoje vyko diskusija apie įmonių ir specialistų kvalifikacijos vertinimą viešųjų pirkimų procese. Konferencijos ir diskusijos moderatorius – Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

Diskusijoje dalyvavo:

– Darius Vedrickas, Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius.

– Dalius Gedvilas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas.

– Daiva Veličkaitė Matusevičė, Aplinkos ministerijos viceministrė.

– Karolis Kačerauskas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ advokatas.

– Neringa Andrijauskienė, CPO LT direktorė.

– Jelena Stankevičienė, Vilniaus universiteto profesorė.

Diskusijos metu dalyviai apsvarstė įvairius aspektus, susijusius su įmonių ir specialistų kvalifikacijos vertinimu viešuosiuose pirkimuose. Aptarta teisinė bazė, suinteresuotųjų šalių atstovų požiūris bei galimos tobulinimo kryptys siekiant užtikrinti objektyvų, skaidrų ir efektyvų kvalifikacijos vertinimo procesą.

„BuildUpSkillsLT2030“ kelrodžio rengimo susitikimuose dalyvaudavo statybų sektoriaus įvairių sričių specialistai, kurie susitikimų metu dalyvavo grupinėse diskusijose. Šių grupių vadovai pristatė tų komandų rezultatus ir ateities vizijas:

● Rytis Kaminskas, Nacionalinė pasyvaus namo asociacijos direktorius, pasidalijo idėjomis, kaip plėtoti planavimo ir projektavimo kompetencijas statybos sektoriuje iki 2030 m.

● Robertas Encius, Lietuvos statybininkų asociacijos kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas, aptarė priemones, kuriomis siekiama tobulinti statybos kompetencijas bei jų ugdymo procesus iki 2030 m.

● Gediminas Abartis, Nacionalinė elektros technikos verslo asociacijos (NETA) direktorius, nagrinėjo būdus, kaip tobulinti naudojimo ir priežiūros kompetencijas elektros technikos sektoriuje iki 2030 m.

Renginiui einant į pabaigą Kęstutis Kvietkauskas, SEES Group, UAB direktorius apžvelgė tvarumo sertifikavimo svarbą ir specialistų kompetencijas, ypač naudojant BREAM ir LEED praktikas. O Karolis Kačerauskas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ advokatas, analizavo kvalifikacijos tikrinimo procesus statybos rangos darbų viešuosiuose pirkimuose, teikdamas pasiūlymus tobulinti.

Detalią informaciją apie pranešimus ir kitas renginio detales galima rasti konferencijos puslapyje.

Daugiau informacijos apie projektą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video