Top Baneris

Šv. Kristoforu pagerbtas „Architektūros fondas“

2018 sausio 26 d.
Šv. Kristoforo statulėlė
Šv. Kristoforo statulėlės. S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiųmečiai, jubiliejiniai 20-ieji Šv. Kristoforo apdovanojimai, šįmet išdalyti ne gruodį, o sausio 25-ąją, per Vilniaus gimtadienį. 10 vilniečių pagerbti už savo nuopelnus Vilniui kultūros, mokslo, meno, sporto, visuomeninėse ir kitose srityse.

Šiųmečiams apdovanojimams pasiūlyta daugiau kaip 50 kandidatų, daugiausia – kultūros ir meno sričių atstovų, iš kurių tradiciškai atrinkta 10 labiausiai nusipelniusių.

Šv. Kristoforo statulėlė už Vilniaus architektūros sklaidą įteikta viešajai įstaigai „Architektūros fondas“. Daugiau nei dešimt metų veikianti įstaiga architektūros, švietimo, kultūros srityse, aktyviai įgyvendina visas savo sumanytas iniciatyvas. Fondas jungia aktyvius architektus: A. Ambrasą, A. Karalių, G. Klimavičių, G. Čaikauską, S. Kuncevičių, D. Osteiką, R. Paleką, S. Pamerneckį, M. Šaliamorą, P. Trimonį, L. Tuleikį, drauge organizavusius parodą „Žvilgsnis į save” (2003 m.). Kiekvienas jų Vilniaus architektūros gido („Vilnius 1900-2016. Architektūros gidas“) leidimas skatina pažinti vis naujus, neišsenkančius miesto istorijos klodus. „Architektūros fondo“ organizuojamą festivalį „Open House Vilnius“ jau spėjo pamėgti daugelis vilniečių – atviros architektūros šventė ir šį pavasarį pakvies visus susipažinti su įdomiausias Vilniaus pastatais ir jų istorijomis.

Visus kandidatus apdovanoti Šv. Kristoforo statulėlėms jau 20-ąjį kartą siūlė patys vilniečiai – aktyvūs miesto gyventojai, įvairios organizacijos, bendruomenės.

Apdovanojimą atsiėmė „Architektūros fondo“ direktorė Sandra Šlepikaitė. S. Žiūros nuotr.

Apdovanojimą atsiėmė „Architektūros fondo“ direktorė Sandra Šlepikaitė. S. Žiūros nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video