Top Baneris

Sutvarkyta Nepriklausomybės aikštė kvies į Panevėžio centrą

2017 balandžio 20 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą viešosios infrastruktūros plėtotės ir atnaujinimo projektui, kuriuo siekiama sutvarkyti ir sustiprinti Panevėžio centre esančią Nepriklausomybės aikštę. Sutvarkius aikštę ir jos prieigas pagerės estetinis miesto vaizdas ir gyvenamosios aplinkos kokybė miesto centre, bus sudarytos sąlygos bendruomeninei veiklai, skatinamas ekonominis miesto vystymasis.

Miestų centruose mažėjantis gyventojų skaičius, gyventojų išsikėlimas į priemiesčius, augantys santykiniai inžinerinės infrastruktūros plėtros ir palaikymo kaštai – tai visiems šalies didmiesčiams aktualios urbanistinės plėtros problemos. Mat tuomet, kai viešosios erdvės miestų centruose darosi nepatrauklios gyventi, dirbti ir ilsėtis, naujos ekonominės veiklos, naujos mažos ir vidutinės įmonės bei gyvenamosios erdvės traukiasi tolyn nuo centrų. Tokiu būdu susiformavusią infrastruktūrą ir naujas darbo vietas kurti leidžiantį ekonominį bei kultūrinį potencialą turinčios centrinės miestų dalys panaudojamos nepakankamai.

Ne išimtis ir Panevėžys – dėl fizinio infrastruktūros susidėvėjimo, nepakankamo pritaikymo kasdieniam lankymui ir lokalių renginių organizavimui patrauklumą praranda šio miesto centre esanti, kultūrinių ir visuomeninių objektų apsupta Nepriklausomybės aikštė.

Esant nepatrauklioms gyvenimui ir laisvalaikiui viešosioms erdvėms miesto centre, toliau nuo centro koncentruojasi ir nauja ekonominė veikla, naujos mažos ir vidutinės įmonės, o Panevėžio miesto centrinės dalies, turinčios susiformavusį infrastruktūros tinklą, ekonominis ir kultūrinis potencialas, kuris leistų kurti naujas darbo vietas, padidinti lankytojų srautus, išnaudojamas nepakankamai.

Įgyvendinus Panevėžio miesto savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Nepriklausomybės aikštės ir jos prieigų sutvarkymas“, bus sutvarkytas ir sustiprintas traukos centras Nepriklausomybės aikštėje, pagerinta gyvenamosios aplinkos kokybė Panevėžio miesto centre.

Vykdant projektą bus atliekamas Nepriklausomybės aikštės ir jos prieigų sutvarkymas: aikštės dangos, esamų pėsčiųjų-dviračių takų rekonstravimas, apšvietimo tinklų įrengimas ir rekonstravimas, poilsio vietų, suoliukų, šiukšlių dėžių, dviračių stovų įrengimas, vejos, gėlynų ir medžių atnaujinimas, fontano atnaujinimas.

Sutvarkius Nepriklausomybės aikštę ir jos prieigas, Panevėžio miesto gyventojai galėtų naudotis saugia ir šiuolaikinės visuomenės poreikius atitinkančia gyvenamąja aplinka, būtų sudarytos sąlygos bendruomenės veiklos plėtrai, pagerėtų miesto estetinis vaizdas. Tokiu būdu bus sukurta palankesnė investicinė aplinka, skatinamas ekonominis miesto vystymasis.

Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 812 tūkst. eurų, iš kurių bemaž 747 tūkst. eurų – Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.

Projektas įgyvendinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“. Šiai priemonei finansuoti iš viso skirta iki bemaž 150,7 mln. eurų, iš kurių bemaž 138,5 mln. eurų – ES fondų lėšos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video