Top Baneris

Sutrumpintos statybų užbaigimo procedūros

2014 rugpjūčio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino statybos techninį reglamentą „Statybos užbaigimas“ ir supaprastino bei pagreitino visų statinių statybos ir renovacijos užbaigimo procedūras.
„Anksčiau turėjome renovaciją spartinti, kad ji kuo greičiau prasidėtų, o dabar jau reikia sprendimų greičiau užbaigti visas procedūras, – sako ministras. – Patrumpinti statybos užbaigimo procedūrų terminai leis greičiau suteikti valstybės paramą Daugiabučių modernizavimo programoje dalyvaujantiems gyventojams.“
Patikslintas statybos techninis reglamentas (STR) nustato, kad atlikus darbus pagal pastatų atnaujinimo projektą statybos užbaigimo komisija turi dvigubai greičiau pasirašyti statybos užbaigimo aktą nei ligi šiol – nebe per dešimt darbo dienų nuo visų dokumentų pateikimo dienos, o per penkias.
Patvirtinus minėtąjį STR, sumažėja biurokratinių kliūčių ir kitiems statiniams. Iki šiol, statytojui pateikus prašymą atlikti statybos užbaigimo procedūras, reikėjo patikrinti, ar jis turi statybą leidžiantį dokumentą (SLD) savo vardu. Išimtis buvo taikoma tik paveldėtojams, kurie gali turėti SLD ir buvusio statytojo vardu. Nuo šiol perpirkus baigtą statyti statinį nebereikės perrašyti SLD leidimo savo vardu.
Reikalavimas perrašyti SLD savo vardu, kai nusiperkamas nebaigtas statyti statinys, išlieka.
Atsižvelgus į teisinio reglamentavimo permainas ir įvertinus sukauptą patirtį, nustatyta, kad statybos užbaigimo procedūros metu nebereikia pratęsti anksčiau išduoto terminuoto SLD, jeigu jo galiojimas ir pasibaigęs.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video