Top Baneris

Suskaičiuota, kiek turėtų kainuoti paminklas Jonui Basanavičiui

2017 kovo 1 d.
S. Žiūros nuotr.
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nutraukti nepavykusį paminklo Jonui Basanavičiui meninės idėjos konkursą meno ekspertų raginta sostinės savivaldybė į diskusijas nesileido. Žadėtu laiku ji pristatė komisijos geriausiais išrinktus konkursinius darbus. Kaip komentavo komisijos pirmininkas – „geriausius iš blogiausių“. Kiek nuslūgus emocijoms, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius susitiko su vienu pirmos vietos laimėtojų – skulptoriumi Gediminu Piekuru.

Susitikimo metu aptartos paminklo realizavimo idėjos. Menininkams ir vėl teks remti valdžią – miesto administracijos pagerbtas skulptorius G. Piekuras sutiko sostinei padovanoti skulptūros projektą, pagal kurį savivaldybė nupirks paminklo liejimo darbus. Skaičiuojama, kad paminklo nuliejimas kainuos apie 100 tūkstančių eurų, o kartu su aikštės sutvarkymu viso projekto sąmata sieks apie 300 tūkstančių eurų.

Konkursą laimėjusios paminklo idėjos autoriai – Gediminas Antanas Sakalis, G. Piekuras ir Algirdas Rasimavičius – pasakojo siekę išraiškingai įprasminti dr. Jono Basanavičiaus asmenybę, charakterį, jo ryžtą, valią ir dvasingumą, anuometines politines peripetijas, todėl pasirinko klasikinį portretinį figūrinį sprendimą su stipriu vidiniu judesiu.

Meninės idėjos konkurso laureatams numatyta skirti pinigines premijas: pirmosios vietos laimėtojui – 5 tūkst. eurų, antrosios – 4 tūkst. eurų; trečiosios – 3 tūkst. eurų, dvi paskatinamosios premijos ketvirtos ir penktos vietų laimėtojams po 2500 eurų. Bet galutinį žodį dėl jų skyrimo, kaip paaiškėjo šiandien, turės tarti savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komitetas.

Sostinės savivaldybė žada, kad paminklas dr. J. Basanavičiui ir jo vardo aikštė priešais Nacionalinę filharmoniją bus baigti įrengti 2018-aisiais, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais, iki tautos patriarcho gimtadienio, kuris švenčiamas lapkričio 23 dieną.

g_piekuras_skulptorius

Remigijus Šimašius ir Gediminas Piekuras. Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video