Top Baneris

Suplanavote pasikeisti stogą? Teks luktelėti!

2017 kovo 11 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Planuota, kad kaimo gyventojai, apsisprendę pasikeisti asbestinio šiferio stogus, pirmąsias paraiškas galės teikti jau kovo 13-ąją. Likus keletui dienų, kovo 8-ąją, Žemės ūkio ministerija pranešė persigalvojusi – paraiškos bus priimamos dar po mėnesio – nuo balandžio 18 iki gegužės 19 dienos.

Pagal šiuo metu galiojančias taisykles, paramos asbestiniams stogams pasikeisti gali kreiptis kaimo gyventojai, kurie yra ne jaunesni kaip 18 metų ir kurie nekilnojamąjį turtą, į kurį investuoja paramos lėšas, valdo teisėtais pagrindais. Projektas turi būti įgyvendinamas kaimo vietovėje, o pareiškėjo deklaruota gyvenamoji vieta turi sutapti su projekto įgyvendinimo vieta.

Didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 2 000 eurų, finansuojant iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų. Parama skiriama asbestinių atliekų transportavimo iki šalinimo vietos ir šalinimo paslaugoms, statybinėms (stogo dangos keitimo) medžiagoms bei kitoms statybinėms medžiagoms, būtinoms stogo dangai pakeisti.

Projektų vertinimui taikomi atrankos kriterijai. Parama teikiama projektams, kurie įvertinami ne mažiau nei 30 balų.

SA.lt primena, kad 2011-ųjų pabaigoje Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paskelbė veiklos „Asbestinių stogų dangos keitimas“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ startą.

Žygiai atsikratant kenksmingos dangos nuo 2011 metų tęsiasi iki pat šiol. Pagal naująją – 2014–2020 metų – programą jau yra patvirtinti 1766 stogų keitimo projektai, kuriems įgyvendinti buvo skirta 3,53 mln. eurų. 1,36 mln. eurų jau netgi pasiekė paramos gavėjus (paraiškos buvo renkamos 2015 ir 2016 metais).

Utenos savivaldybės ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video