Top Baneris

„Sunamp THERMINO“ – ekonomiška, unikali ir inovatyvi karšto vandens ruošimo ir saugojimo technologija

2023 liepos 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Modernios, karštam vandeniui ruošti ir šildyti skirtos baterijos „Sunamp THERMINO“ ne tik leidžia efektyviau naudoti energiją namuose bei mažina CO2 emisijas, bet ir taupo erdvę. Patikima, saugi ir ekonomiškai efektyvi šių baterijų technologija užtikrina greitą karšto vandens srautą. Baterija „Sunamp THERMINO“ beveik keturis kartus mažesnė už lygiavertį cilindrinį karšto vandens boilerį ar akumuliacinę vandens talpyklą, puikiai atrodo bet kokiuose namuose ir neužima vertingos erdvės. Baterijas lengva montuoti, prijungti, jos yra ekologiškos ir ilgaamžės, nereikalauja privalomos kasmetinės priežiūros.

Efektyvus ir kompaktiškas įrenginys

Baterijos „Sunamp THERMINO“ pagrindas – unikali ir inovatyvi energijos kaupimo ir saugojimo technologija, kai medžiagos būvio (skysto ir kieto) virsmo metu sukaupiama ir esant poreikiui išskiriama šilumos energija. Dėl šios technologijos „Sunamp THERMINO“ baterijos yra itin kompaktiškos – net 4 kartus mažesnės už tradicinius, to paties pajėgumo cilindro formos karšto vandens boilerius ar akumuliacines vandens talpyklas, aukšto energinio efektyvumo, kuris taip pat yra 4 kartus didesnis nei tradicinių boilerių. Tai A+ energinės klasės įrenginys, namų ūkiui galintis sutaupyti iki 1000 kWh energijos per metus. „Sunamp THERMINO“ baterijų šilumos nuostoliai yra daugiau kaip 80 proc. mažesni nei tradicinių karšto vandens boilerių.

Tęstinis veikimo principas

Baterijos tūris, kuriame sumontuoti du variniai gyvatukai, užpildytas specialia medžiaga „Plentigrade P58“. Vienas gyvatukas skirtas baterijai įkrauti termofikaciniu vandenui („i“ modeliai), antruoju gyvatuku momentiškai ruošiamas karštas vanduo. Baterijos apačioje sumontuotas 2,8 kW galios elektrinis šildytuvas veikia kaip rezervinis arba pagrindinis („e“ modeliuose).

Priimdamas ar atiduodamas šilumą, baterijos užpildas keičia fizinę būklę – skystėja arba kietėja, tad baterija veikia tęstiniu principu: priima, saugo energiją ir prireikus ją atiduoda. Aplinkai draugiškas įrenginys neturi pavojingų medžiagų – visos medžiagos tinkamos perdirbti ir naudoti pakartotinai. „Sunamp THERMINO“ energijos baterijos – patraukli alternatyva tradiciniams karšto vandens boileriams, jos puikiai tinka individualaus namo, buto, renovuojamo daugiabučio, administracinių pastatų ar pramonės įmonių karšto vandens ruošimo ir šildymo sistemoms. 

Opened cupboard close up shot 211101 image 2
„Sunamp THERMINO“ energijos baterija

Kuo skiriasi „i“ ir „e“ modeliai?

„Sunamp“ siūlo dvi skirtingas THERMINO baterijų versijas. „e“ modelis naudoja elektros tinklo ar saulės elektrinės elektros energiją. Papildomu valdymo bloku galima nustatyti palankiausią ar pigiausią sistemos įkrovimo laiką: pavyzdžiui, tik naktinis tarifas (naudojant tinklo elektros energiją), tik šviesusis paros laikas (naudojant saulės elektrinę), o sukaupta energija pasigaminti karštą (iki + 70 oC) vandenį reikiamu metu, praktiškai nepatiriant saugojimo nuostolių.

„i“ modelis įkrovimui naudoja karšto vandens šaltinį: kietojo kuro, dujinį katilą, šilumos siurblį, centralizuotai tiekiamą karštą vandenį. Šis modelis gali būti prijungtas ir prie elektros energijos šaltinio.

Buitiniam naudojimui skirtos 3,2–14,0 kWh šiluminės galios baterijos, vienu įkrovimu pašildydamos atitinkamai 105–435 litrus karšto vandens iki + 40 oC.

Taip pat yra pramonei skirti 80–110 kWh nominalios šiluminės talpos moduliniai blokai, kurie gali būti jungiami į vartotojo šiluminės galios poreikius atitinkančias sistemas.

Kodėl verta rinktis THERMINO?

Vartotojai iš karšto vandens ruošimo įrenginio tikisi vandens šviežumo, komforto, patogumo, operatyvumo (kad karštas vanduo būtų tiekiamas iš karto), palankios kainos ir nedidelių gabaritų (kad įranga neužimtų daug erdvės). Siekis mažinti savo namų anglies dioksido pėdsaką, energijai skirtas išlaidas – taip pat labai svarbus veiksnys. Tokios savybės būdingos THERMINO, be to, šios baterijos užtikrina tiekiamo vandens šviežumą, pašalina legionelių riziką, joms nereikia privalomų metinių patikrų (nėra priežiūros išlaidų), suteikiama ilga 10 metų garantija šildymo elementui, testuotas įrangos ilgaamžiškumas siekia 40 000 ciklų (iki 40 metų). Montuotojai mielai dirba su THERMINO baterijomis, nes jas lengviau įrengti nei tradicines karšto vandens talpyklas. Be to, THERMINO baterijos idealiai veikia kartu su saulės elektrine.

Screenshot 2023 07 13 at 17.12.26

Saulės piko metu, be tarpininko, tiesiogiai panaudojant ir sukaupiant energiją, kuri panaudojama karšto vandens ruošimui bet kuriuo paros metu ir garantuotai užtikrina karšto vandens tiekimą ryte. Tai esminis privalumas lyginat su tradiciniais karšto vandens boileriais, kur dėl šilumos nuostolių nakties periodu, be papildomo energijos panaudojimo, rytinis karšto vandens poreikis sunkiai užtikrinamas. 

Plačiau apie šią inovatyvią technologiją galima susipažinti tinklapyje www.energijosbaterijos.com arba kreiptis į prekybos tinklo „Celsis“ konsultantus.

„Sunamp“ atstovas Baltijos regione – MB „Energijos baterijos“

PARTNERIO TURINYS

logo 1

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video