Top Baneris

Suabejota Palangos planais išnuomoti „Auskos“ vilą

2021 balandžio 13 d.
vila auska palanga modernizmas
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Palangos savivaldybei nusprendus ieškoti laikino nuomininko prabangiems sovietmečio poilsio namams „Auska“, verslo atstovai ir kai kurie politikai abejoja tokių ketinimų sėkme, rašo portalas lrt.lt. 

Dabar vila yra perduota Palangos savivaldybei, tačiau kol kas tiksliai neaišku, kas bus daroma su šiuo objektu, – speciali studija pirmuosius atsakymus turėtų pateikti artimiausiais mėnesiais.

Miestui „Auska“ atiteko kartu su nuomos sutartimi, kuri galios iki šių metų gegužės. Savivaldybės taryba nusprendė skelbti konkursą ir leisti objektu naudotis jį laimėsiantiems nuomininkams. 

„Laukti gegužės 1 dienos, perimti raktus ir pastatą užrakinti būtų neefektyvu ir neūkiška, todėl Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė trumpalaikį sprendimą – skelbti naują konkursą, kuris būtų dviem sezonams“, – teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Numatoma, kad vilą savivaldybė išnuomos dvejiems metams, taip pat yra galimybė nuomos terminą pratęsti dar tiek pat. Skaičiuojama, kad naujasis šeimininkas už objektą per metus turės sumokėti apie 120 tūkst. eurų. 

vila auska palangoje 5f29531d9a373
Vila „Auska“ Palangoje (BNS nuotr.)

Apgyvendinimo paslaugas kurorte teikiantys verslininkai abejoja, ar vilos nuomos konkursas sulauks dėmesio.

„Kiek yra tekę susidurti su tokiais apgyvendinimo objektų nuomos konkursais, tai dalyviai visada prašo ne mažiau kaip penkerių metų veiklos su galimybe prasitęsti tokiam pačiam laikotarpiui“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Abejojama ir tuo, ar dabartinė „Auska“ būtų patraukli poilsiautojams.

„Beveik 99 proc. garantuoju, kad konkursas neįvyks, nes kaina yra ne tokia. Prieš tai verslininkams galbūt reikėjo labiau pasirodyti – tokia vieta, ten važiuodavo turtingi žmonės. Verslas turėjo viziją. Dabar jokios vizijos nėra“, – sako Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Eugenijus Simutis. 

Meras Š. Vaitkus ragino nespėlioti, ar verslininkus sudomins galimybė išsinuomoti „Auską“. Jis kartu įsitikinęs, kad vila netaps pastatu vaiduokliu. 

Turto banko duomenimis, „Auskos“ kompleksą sudaro 4,5 tūkst. kv. metrų ploto pagrindinis pastatas ir kiti statiniai: teniso aikštynai, sargo namelis, kelios pavėsinės. Kompleksui priklauso beveik 22 ha žemės.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video