Top Baneris

Studentų Idėjų KONkursas – „SiKON XXVII '14“

2014 birželio 23 d.
Pasidalykite straipsniu

Jau tris dešimtmečius gyvuojantis ir tikra architektūros talentų kalve tapęs Studentų Idėjų Konkursas (toliau SIKON), organizuojamas Architektūros Studentų Klubo, šiemet sugrįžta jau 27- tą kartą. Šiais metais savo pėdsakus pasiryžęs palikti Pervalkoje.

Gilias šaknis turinčio SIKON‘o istorija prasidėjo dar tolimais 1983 metais. Tuomet trys dar niekam nežinomi, bet labai ambicingi architektūros studentai (dabar tapę vienais iš garsiausių Lietuvos architektų) G. Čaikauskas, A. Karalius ir A. Ambrasas važiuodami traukiniu ieškojo būdų prasiskinti kelią į architektūros olimpą. Juos aplankė idėja patiems suorganizuoti valstybinio lygio studentų konkursą, kuriame jie galėtų išmėginti jėgas su kolegomis iš kitų miestų. Kaip parodė laikas, ši idėja buvo geniali ir architektūros studentams be galo aktuali. Palaipsniui konkursas įtraukė ir kitų (tuometinės SSRS) valstybių studentus. Darbus dalyviai siuntė iš įvairiausių šalių. SIKON‘o geografinės ribos nusidriekė nuo Kaukazo kalnų iki Baltijos jūros.

20 metų (su pertraukomis) vykęs SIKON bėgant metams stipriai atsinaujino ir pakeitė savo formatą. Iki tol buvęs siunčiamų darbų konkursas nuo 2003 metų virto kelių dienų kūrybinėmis dirbtuvėmis provokuojančioje, unikalioje, problematiškoje erdvėje. Šiemet SIKON žengia (o tiksliau sakant bilda traukiniu) prie jūros, į Pervalką. Pasirinkta vieta išsiskiria nuostabia ir mažai civilizacijos tepaliesta gamta. Kuršių Nerija – tai teritorija įtraukta į Unesco paveldo sąrašą, todėl joje stipriai apribota bet kokia architektūrinė intervencija. Antra vertus, viešojoje erdvėje dažnai girdime, kad buvo peržengtos gamtosauginės ribos, arba dar baisiau – sudarkytas kraštovaizdis. Todėl natūraliai nuo žemyninės dalies atskirtas rezervatas, diktuoja ir renginio kryptį – studentai sieks išlaisvinti savo kūrybines galias, ieškant ribos tiek mažesniame savo vidaus mastelyje, tiek spręsti žmogaus kūrybinio ribotumo problematiką platesniame, globaliame kontekste. Dalyviams teks apsispręsti ar palikti tam tikras ribas, ar jas šalinti, o galbūt iš dviejų kelių pasirinkti trečią… Taigi, SIKON pakvies studentus ieškoti tiek savo, tiek vietos galimybių ribos.

IDL TIFF file

Tradiciškai SIKON‘o kūrybines dirbtuves papildys paskaitos – diskusijos tarp studentų ir įvairių meno sričių profesionalų, padėsiančios įvairiapusiškiau suprasti renginio temą ir siekti rezultato.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video