Top Baneris

Studentai vis dar gali sudalyvauti architektūrinio piešinio konkurse

2017 vasario 21 d.
Carlo Verso fotomontažas iš serijos „Post-apocalyptic Vilnius“.
Carlo Verso fotomontažas iš serijos „Post-apocalyptic Vilnius“.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros studentai dar gali suspėti sudalyvauti  architektūrinio piešinio konkurse, kurio tema – „Sukrėsta architektūra“. Konkurso dalyviai savo darbais skatinami atsakyti klausimą, kaip apmąstyti ir vizualizuoti dramatiškai kintančias architektūros gyvavimo ekologines, socialines, kultūrines, politines, ekonomines aplinkybes.

Temą „Sukrėsta architektūra“, anot konkurso organizatorių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto, aktualizuoja mūsų egzistencijos šiandieniame pasaulyje takumas, nesaugumas ir netikrumas. Žmogus negrįžtamai veikia gamtą. Masinė migracija vyksta ne tik dėl karinių konfliktų ir socialinės atskirties židinių, bet ir dėl komunikacinių tinklų išlaisvintos vaizduotės, įkvepiančios žmones visame pasaulyje kurti nuo vietos ir tapatumo patirčių išlaisvintas gyvenimo projekcijas. Pasaulį užvaldo korporacijos, galingesnės už nacionalines valstybes, o globalioje ekonomikoje dominuojančiais tampa nematerialūs produktai ir paslaugos. Žmonių sukuriamos informacijos gausėjimo greitis palieka vis mažiau erdvės ir laiko jos apmąstymui, o kiekiai kelia vis daugiau galvosūkių, kaip ją išsaugoti.

Ar šių virsmų akivaizdoje įmanoma utopinė, mikrotopinė, ar tik distopinė architektūros perspektyva? Galbūt piešimas, sujungiantis žmogaus rankos, širdies ir proto judesį į gyvą liniją, gali tapti Ariadnės siūlu, ne tik diagramuojančiu sukrėtimus, bet ir vedančiu architektūrą „empatinio posūkio“ link.

Kasmetis architektūrinio piešinio konkursas yra platforma konceptualių architektūrinų idėjų paieškoms ir apmąstymas.

Organizatoriai juokauja, kad gerus dalykus galima sukurti ir per šešias dienas, septintą dedikuojant poilsiui, taigi laiko dar yra savaitė.

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 274 5203, el. paštu dailes.katedra@vgtu.lt

sukresta architektura

Organizatoriai primena, kad konkurse gali dalyvauti Lietuvos aukštųjų mokyklų visų pakopų architektūros studijų studentai arba baigę architektūros studijas 2016 birželio mėnesį.

Darbai turi būti piešti ant popieriaus ranka arba derinant piešimą ranka su kitais grafinio vaizdavimo būdais – kompiuteriniu piešiniu, koliažu.

Darbai gali būti kuriami naudojant įvairias piešimo priemones – grafitą, anglį, tušą, markerį, rapitografą, teptukus, plunksnas ir pan.

Maksimalus piešinio dydis yra 1 ir 1 metras. Tai reiškia, kad piešinys gali būti ir mažesnis. Taip pat, jei piešinių seriją sudaro keli darbai, jie privalo atitikti nurodytus išmatavimus.

Vienas dalyvis gali pateikti iki trijų piešinių, kurie turi būti pristatyti kaip atskiras siuntinys.

Piešiniai gali būti sukurti tiek individualiai, tiek grupėje. Jei piešinys buvo atliktas grupėje, visi grupės nariai privalo būti architektūros studentai.

Piešinius konkursui nurodytu adresu galima pristatyti asmeniškai arba atsiųsti per siuntų tarnybą. Konkurso dalyviai yra patys atsakingi už saugų piešinio įpakavimą.

Piešinys turi būti pristatytas adresu:
VGTU Architektūros fakultetas
Pylimo g. 26/1 Vilnius 01118
Dailės katedra 415 kab.

Piešiniai privalo būti pristatyti iki 2017 m. vasario 28 dienos. Ant siuntinio turi būti aiškiai parašyta „Architektūrinio piešinio konkursui“.

Visi piešiniai bus saugomi VGTU dailės katedroje iki 2017 metų gruodžio mėn. Po parodos piešiniai nebus grąžinami paštu, todėl konkurso dalyvis pats turėtų atvykti atsiimti savo darbų. Organizatoriai pasilieka teisę panaudoti atsiųstus piešinius socialiniuose tinkluose ir VGTU interneto svetainėje, kartu nurodant konkurso dalyvio vardą bei pavardę.

Konkurso rengėjų prioritetas yra suorganizuoti piešinių parodą bei parodyti ją skirtinguose miestuose. Parodos metu bus eksponuojami konkursui atsiųsti darbai, taip pat nurodoma autoriaus vardas, pavardė bei architektūros mokykla. Piešiniai bus eksponuojami Architektų sąjungoje, Vilniuje, 2016 metų kovo mėnesį.

Norėdami užtikrinti konkurso anonimiškumą, organizatoriai prašo neskelbti faktinių įrašų socialiniuose tinkluose, kuriuose konkurso dalyvių tapatybė galėtų būti atskleista.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video