Top Baneris

Studentai išbandė galimybę kurti sostinės veidą

2016 birželio 27 d.
S. Žiūros nuotr.
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybėje pristatyti studentų darbai, kuriuose pavaizduoti objektai galėtų atsirasti sutvarkytoje Neries krantinėje. Modernūs šviestuvai, suoleliai, dviračių stovai su padangų pompomis, inovatyvios upės tėkmės ir saulės energijos įkrovimo stotelės – šiuos ir dar daugiau šiuolaikiškų ir praktiškų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų sukurtų projektų galima pamatyti savivaldybės patalpose atidarytoje parodoje.

Atnaujindama Neries krantines, savivaldybė pasitelkė studentus – jie kūrė ir projektavo Neries krantinės viešųjų erdvių rekreacinės paskirties bei inžinerinės infrastruktūros objektus.

„Neris – labai svarbi miesto arterija, kurią miestas pradeda iš naujo prisijaukinti. Didieji krantinės rekonstrukcijos, atnaujinimo darbai jau yra matomi gyventojams ir miesto svečiams, tačiau šie darbai tik tai pradžia. Ne mažiau svarbūs projektai dar laukia – tai mažosios architektūros dizaino elementai, kurie kratinei suteiktų savitą veidą, todėl man labai džiugu, kad jaunimas įsijungia į šio veido paieškas“, – kalbėjo sostinės vadovas Remigijus Šimašius.

Iš beveik 40 antro ir trečio kurso studentų pateiktų darbų atrinkta ir parodoje eksponuojama 17 projektų. Parodos kuratorius VGTU Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis džiaugėsi akademinės bendruomenės ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimo rezultatu, nes, anot jo, praktiškas problemų sprendimas, idėjų generavimas, praktinio idėjų įgyvendinimo galimybės pajutimas studentus motyvuoja daug labiau nei tik teorinių užduočių sprendimai. „Studentai sukūrė modernių, šiuolaikinio dizaino, prie vietos ir gamtos sąlygų pritaikytų, tarpusavyje derančių bei praktiškų objektų projektus. Rezultatai atspindi studentų įsitraukimą, užsidegimą. Išnagrinėję vietos specifiką jie pasiūlė reikalingus, praktiškus, o kartu ir labai šiuolaikiškus bei estetiškus sprendimus, kurių tikslas – prisidėti prie Neries krantinės gražinimo, savitų ir įdomių sostinės viešųjų erdvių kūrimo bei geresnės gyvenimo kokybės miestiečiams suformavimo“, – sakė J. Jakaitis.

Parodos atidaryme taip pat dalyvavo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas ir mero patarėja Dalia Bardauskienė. Paroda vyksta bendradarbiavimo sutarties, pasirašytos 2016 m. balandžio 5 d. tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir VGTU, pagrindu. Studentų sukurtus projektus su Vilniaus miesto savivaldybės pagalba siekiama įgyvendinti praktiškai, pritaikant juos realioms miesto erdvėms.

Paroda eksponuojama Vilniaus miesto savivaldybės Vilniaus jaunimo informacijos centre (Idėjų kambarys, 1 aukštas).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video