Top Baneris

Stogams – kokybiškos, ilgaamžės plieninės dangos

2018 balandžio 18 d.
stogo danga
Pasidalykite straipsniu

Nuo senų laikų valstiečiai ar smulkesni bajorai savo stogus dengdavo skiedromis, šiaudais ar čerpėmis, o bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis išlieka populiari ir šiomis dienomis. Ypač tai pastebima apsižvalgius po Lietuvos reprezentacines vietas: miestų ir miestelių senamiesčius, dvarus, pilis, bažnyčias ir naujai statomų, modernių namų kvartalus.

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyklų Suomijoje, Švedijoje. Kokybiškų plieninių stogo dangų paklausa sparčiai auga, tad vos prieš porą mėnesių „Ruukki“ įsigijo ir paleido veikti naujas, pažangiausias stogo dangų gamybos linijas „Classic“. Dėl naujų įrenginių labai pagerėjo lakštų geometrijos tikslumas, išvaizda, kokybė. Trumpai tariant, tai, kas prieš metus buvo siūloma tik brangesniuose, aukščiausios kategorijos „Classic NextGen“ produktuose, šiandien tapo „Ruukki“ gaminių standartu. Be to, naujieji įrenginiai yra keliskart našesni, todėl labai pagerės ir produkcijos tiekimo laikas.

Suomių įmonė šiemet pateiks ir daugiau svarbių naujienų stogų rinkai: pavasarį bus pristatytas ir matinis polimerinis padengimas „Ruukki 30 Plus“, skirtas ekonominės klasės produktams. Išskirtinio, modernaus ar net prabangaus stiliaus mėgėjams vasaros pradžioje bus pasiūlytas ir naujas profilio raštas.

Tvirta ir lengva danga

Plieno lakštai yra tvirti, lengvi ir lengvai apdorojami, tokios dangos sumontavimas nereikalauja ypatingų stogdengių įgūdžių ar įrankių, tad stogo dengimo darbai vyksta itin sparčiai. Kiekvieno lakšto ilgis apskaičiuojamas ir gamykloje nupjaunamas pagal konkrečios stogo vietos, kur jis bus tvirtinamas, ilgį. Dengiant stogą plienine danga, nereikia nei specialaus vientiso pakloto, nei tvirtesnių medinių gegnių – grebėstų konstrukcijos. Renovuojant stogą, dažniausiai esamos konstrukcijos keisti irgi neprireikia, pakanka tik įvertinti, ar išlaikyta stogo plokštumų geometrija, apžiūrėti ir pakeisti pažeistas medines dalis.

Spalvos ir ilgaamžiškumas

Kokybiškų plieninių lakštų spalva ir estetinis vaizdas pasižymi ir ilgaamžiškumu. Plieno lakštų ilgaamžiškumui labiausiai įtaką daro viršutinis sluoksnis – polimerinis padengimas. Pavyzdžiui, „Ruukki 30 Plus“ kokybės klasės dangoms suteikiama 30 m. techninių ir 10 m. estetinių savybių garantija, o aukščiausios, t. y. „Ruukki 50 Plus“ kokybės klasės dangoms – net 50 m. techninių ir 20 m. estetinių savybių garantija.

Plieninių stogo dangų spalvų pasirinkimas labai platus, tačiau populiaresnės yra natūraliai matinės, prie kraštovaizdžio labiau derančios spalvos.

Forma ir raštas

Nuo stogo nuolydžio priklauso profilių rašto pasirinkimo galimybės. Čerpių imitacijos profiliai, pavyzdžiui, „Monterrey FEB Forma“, „Finnera“, „Adamante“, tinka visiems stogams, kurie turi ne mažesnį nei 14 laipsnių nuolydį. Stogams, turintiems mažesnį nuolydžio kampą, galima rinktis trapecinius „T20“ ar „T45“ profilius (nuo 9 laipsnių), o jei stogo nuolydis minimalus (nuo 7 laipsnių), reikėtų rinktis tik itin sandarius, falcinius profilius „Classic“. Maksimalus nuolydžio kampas plieninei stogo dangai neribojamas, tad neretai „T20“ arba „Classic“ profiliai naudojami ir kaip sienų danga.

Klaidingi mitai

Vieningai sutariama, kad jei stogas ar palėpės perdengimas bus tinkamai apšiltintas, triukšmo namo viduje nesigirdės. Dažniausiai šiltinimui naudojamas bent 25 cm mineralinės ar stiklo vatos sluoksnis, kuris puikiai izoliuoja ir garsą.

Žmonės neretai mano, kad metalinis stogas vasarą įkaista, tačiau tai irgi tik mitas, jei stogas yra apšiltintas ir jei tarp šilumos izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingai įrengti ventiliacijai skirti oro tarpai. Ventiliuojamą oro tarpą būtina įrengti visada, nesvarbu, kokia danga dengiamas stogas. Kuo stogo danga labiau įkaista, tuo oras greičiau kyla į viršų ir pasišalina į lauką. Tad įkaitęs oras neužsilaiko, šilumai nėra jokios galimybės įveikti storą apšiltinimo sluoksnį ir patekti į pastato vidų.

Kokybės aritmetika

Renkantis bet kurią stogo dangą, nereikėtų atsižvelgti vien tik į dangos kvadratinio metro kainą. Pirmiausia vertėtų sudaryti visų medžiagų ir darbų sąmatą. Suskaičiuoti reikia viską, pradedant medinei konstrukcijai reikalingų medžiagų ir darbų kaina, toliau – stogo danga ir jos dengimo darbų kaina, labai svarbu įvertinti ir įvairių priedų įkainius. Viską susumavus, lengva įsitikinti, kad stogo dangos lakštų kaina sudaro gana nedidelę dalį stogo sąmatoje, bet galutinė gera stogo išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantijos pasirinkus kokybiškesnę dangą skiriasi akivaizdžiai.

Pavasarį, kol statybų sezonas dar neįsibėgėjęs, pirmiesiems patobulintos stogo dangos „Classic“ pirkėjams „Ruukki“ prekybos atstovai žada pateikti itin patrauklių pasiūlymų, teiraukitės nuolaidų!

Daugiau patarimų, kaip išsirinkti ir įsigyti stogo medžiagas, stogo ir namo spalvų derinimo įrankį, visą „Ruukki“ prekybos atstovų kontaktų sąrašą rasite internete adresu www.ruukkistogas.lt.

stogo danga ruukki 2

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video