Top Baneris

Stiprinamas Šiaulių regiono ekonominis mazgas

2023 liepos 26 d.
siauliu lez gelezinkelis 1
Vitalio Lebedžio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2023-ųjų m. birželio mėnesį Ekonomikos ir inovacijų ministerija prisidėjo prie ypatingos svarbos projekto įgyvendinimo skirdama 4,58 mln. eurų geležinkelio infrastruktūros įrengimui Šiaulių regiono ekonominiame mazge, kurį sudaro Šiaulių pramonės parkas, Šiaulių laisvoji ekonominė zona (LEZ), Tarptautinis Šiaulių oro uostas ir Lietuvos kariuomenės valdomos teritorijos, nurodo savivaldybė pranešime spaudai.

Visai neseniai pirmasis mokėjimas iš Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos skirtų lėšų pasiekė Šiaulių miesto savivaldybę. Jie buvo skirti apmokėti iki 2023 m. birželio mėn. atliktus geležinkelio vėžės infrastruktūros įrengimo darbus, kurių vertė – 906,59 tūkst. eurų.    

Savivaldybė prašo 5 mln. eurų

Projektas, kurio užbaigtumas būtų aktualus ne tik Šiaulių miesto savivaldybei, bet svarbus ir nacionaliniu lygmeniu, sudarytas iš dviejų dalių: geležinkelio infrastruktūros ir krovos infrastruktūros įrengimo.

Vienai projekto daliai – vėžės įrengimui – jau užtenka lėšų, tačiau nerimą kelia tai, kad krovos infrastruktūros įrengimui vis dar trūksta 5 mln. eurų. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių miesto savivaldybės taryba prisidėti prie krovos infrastruktūros įrengimo ragina ir Vyriausybę.

Liepos 13-ąją įvykusiame tarybos posėdyje visuomenei buvo pristatytas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos kreipimasis į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę. Išsiųstame laiške taryba atkreipė dėmesį į tai, kad ši LEZ ir pramoninio parko teritorija generuoja dideles pajamas valstybės biudžetui ir yra svarbi ne tik verslo bendruomenei, bet ir Lietuvos krašto apsaugos infrastruktūrai.

Šiaulių miesto savivaldybė krovos infrastruktūros įrengimui skyrė 5 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video