Top Baneris

Statybų sektorius jau drąsiau vertina galimybes kurti energiškai efektyvius projektus

2016 lapkričio 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Viešai deklaravęs, kad būtina kelti energinio naudingumo reikalavimus, paskutinėmis praėjusių metų dienomis statybų sektorius susipriešino. Vieni mėgino įrodinėti, kad reikalavimai priimti ne per dieną, tad ir jų įsigaliojimo datos – sausio 1-osios –  atidėti nevalia, kiti gi dvejojo, ar išties Lietuvoje jau laikas A ir aukštesnės klasės pastatams.

Reikalavimas statyti ne žemesnės nei A energinio efektyvumo klasės pastatus priimtas antruoju bandymu – lapkričio 1-ąją. Aplinkos ministerija (AM), praėjus keletui dienų, diskusijai subūrė statybų sektoriaus atstovus. Prie bendro stalo susėdę statytojai, projektuotojai, architektai, statybų inspektoriai sutarė glaudžiai bendradarbiauti ir veikti kartu, kad naujieji reikalavimai būtų tinkamai įgyvendinami.

„Džiaugiuosi, kad diskusija pavirto į labai konstruktyvų susitikimą, kuriame ne tik išgirdome nuogąstavimų iš statytojų, projektuotojų ir kitų suinteresuotų asmenų, bet ir sutarėme toliau dirbti kartu, ieškoti sprendimų, kad ateityje naujai statomiems pastatams būtų galima kelti didesnius energinio efektyvumo reikalavimus ir dėl to nenukentėtų gyventojai, t. y. kad gyventojams šilumos kaina atpigtų iki 30 proc. Tuo tarpu šiandien AM pasiryžusi visiems padėti teisingai suprasti naujuosius reikalavimus, kad galima būtų juos tinkamai įgyvendinti“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Sutarta, kad panašūs susitikimai AM bus organizuojami kiekvieną ketvirtį.

Statybos produkcijos sertifikavimo centras ir Lietuvos statybos inžinierių sąjunga lapkritį statybos inžinieriams ir architektams surengs mokymus, skirtus pastatų energinio naudingumo projektavimui kompiuterinėmis programomis. Mokymų trukmė – 4 dienos. Jie vyks lapkričio 8, 15, 22 ir 29 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Termoizoliacijos institute.

Išsamesnės informacijos apie šiuos mokymus galima teirautis tel. (8 5) 275 7927(201), (8 5) 275 7927(124) arba el. paštu llaboratory@spsc.lt, vigus@spsc.lt.

Primename, kad A klasės energinio naudingumo reikalavimų naujai statomiems pastatams privalu laikytis, jeigu prašymas išduoti statybą leidžiantį dokumentą ar rašytinį įgalioto valstybės tarnautojo pritarimą statinio projektui pateikiamas po lapkričio pirmosios.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video