Top Baneris

Statybų kartelis Latvijoje: vyko sandoriai už 687 mln. eurų

2021 rugpjūčio 10 d.
riga latvia
Ryga (Asociatyvi nuotr. (Pixabay)
Pasidalykite straipsniu

Latvijos konkurencijos tarybos šalyje atskleisto statybų kartelio nariai dalyvavo įgyvendinant mažiausiai 70 pirkimų sandorių, kurių bendra vertė siekė 686 989 991 eurą, per antradienį surengtą spaudos konferenciją pareiškė tarybos atstovė Ieva Smitė.

Tarp didžiausių viešųjų pirkimų sandorių ji paminėjo, be kita ko, Naująjį Rygos teatrą, Ventspilio vidurinę muzikos mokyklą ir koncertų salę „Latvija“, Latvijos nacionalinį meno muziejų ir kultūros rūmus „Ziemelblazma“, o tarp didžiausių privačių užsakymų – prekybos centrų „Akropole“ ir „Alfa“ bei „Rimi“ logistikos centro statybą.

Konkurencijos taryba dešimčiai kartelio dalyvių skyrė baudų, kurių bendra suma sudaro 16 652 927 eurus.

Statybų kartelyje dalyvavo „Skonto būve“, „Latvijas energoceltnieks“, „Velve“, „Arčers“, „Rere būve“, „Re & Re“, „RBSSKALS būvvadiba“, „Abora“, „LNK Industries“ ir „Merks“. „RBSSKALS būvvadiba“ jau buvo likviduota, todėl šiai bendrovei bauda nebuvo skirta.

Pasak I. Smitės, kartelio dalyviai buvo pasidaliję į dvi grupes, siekdami vienodai pasiskirstyti viešuosius pirkimus ir pelną.

Anot jos, kartelio taisykles nustatė „Skonto būve“, „Re & Re“ ir „Velve“.

Korupcijos prevencijos ir kovos su ja biuras (KPKB) šiemet nutraukė tyrimą dėl statybų kartelio, kuris buvo pradėtas 2018 metais verslininkus ir pareigūnus įtarus kyšininkavimu, tačiau Konkurencijos taryba tęsė šios baudžiamosios bylos tyrimą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video