Top Baneris

Statybų kainos pernai gruodį augo 10 proc.

2022 sausio 28 d.
statybininkai
Adobe Stock nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybos sąnaudų elementų kainos 2021 metų gruodį, palyginti su 2020 metų gruodžiu,  padidėjo 10 procentų.

Tai lėmė statybinių medžiagų ir gaminių kainų (12,7 proc.), vidutinio valandinio darbo užmokesčio (6,2 proc.), mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos (3,7 proc.) padidėjimas, pranešė Statistikos departamentas.

Iš statinių per metus daugiausia – 13,8 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 10,2 proc., inžinerinių statinių – 6 proc.

Per mėnesį – gruodį, palyginti su lapkričiu – statybos kainos padidėjo 0,2 proc. Didžiausią įtaką bendram pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 0,5 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos padidėjimas 0,4 proc., vidutinio valandinio darbo užmokesčio sumažėjimas 0,6 proc.

Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 1,1 proc. – pabrango metalo gaminiai, elektrotechninės medžiagos, langai ir durys pabrango po 0,7 proc., izoliacinės medžiagos – 0,6 proc.

Iš statinių per mėnesį daugiausia – 0,5 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų ir inžinerinių statinių statybos kainos padidėjo po 0,1 proc.

Pastatų remonto kainos per metus išaugo 8,3 proc., o per mėnesį – 0,1 procento.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video