Top Baneris

Statybų kainos per metus padidėjo 9,4 proc.

2021 lapkričio 29 d.
vilneles skverai būsto rinka
E.Lasio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybos sąnaudų elementų kainos spalį, palyginti su praėjusių metų spalio mėnesiu, padidėjo 9,4 procento.

Tai lėmė statybinių medžiagų ir gaminių kainų (11,4 proc.), vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio (7 proc.), mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos (2,6 proc.) padidėjimas, pranešė Statistikos departamentas. 

Iš statinių per metus daugiausia – 13,2 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 10 proc., inžinerinių statinių – 5,2 procento.

Per mėnesį – spalį, palyginti su rugsėju – statybų kainos ūgtelėjo 1 procentu. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo 1,2 proc. padidėjęs vidutinis valandinis bruto darbo užmokestis, 1  proc. – statybinių medžiagų ir gaminių kainos, 0,9 proc. – mašinų ir mechanizmų darbo valandos kaina.

Iš statybinių medžiagų ir gaminių per mėnesį daugiausia – 7,5 proc. – pabrango betono ir gelžbetonio gaminiai, 2 proc. – bendrosios statybinės medžiagos, 1,5 proc. – elektrotechninės medžiagos.

Iš statinių per mėnesį po 1,1 proc. pabrango negyvenamųjų pastatų ir inžinerinių statinių statyba, gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 0,9 procento.

Pastatų remonto kainos per metus išaugo 8 proc., o per mėnesį – 0,8 procento.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video