Top Baneris

Statybų ir architektūros sektoriuose skaitmenizavimo procesai neišvengiami

2018 rugsėjo 27 d.
BIM
KTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybų sektorius negali atsilikti ir privalo aktyviai ruoštis skaitmenizavimui, kuris keičia tiek projektavimą, tiek ir architektūros bei mokslinių tyrimų sritį. „Mūsų gyvenimo kokybė labai priklauso nuo pastatų, kuriuose dirbame, gyvename ir leidžiame laiką. Tad neabejotinai verta investuoti į skaitmenizavimo galimybes, užtikrinant statinių kokybę, ir ne tik projektavimo, statymo, bet ir jų naudojimo etapuose“, – tikina Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) Studijų prodekanas dr. Darius Pupeikis.

Apie statybų proceso skaitmeninimo procesus kalbėta jau šeštą kartą KTU SAF organizuotoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Advanced Construction 2018“.

Trys svarbiausios konferencijoje aptartos temos – statybų skaitmenizavimas, šios srities specialistų paruošimas, naujų betono ir konstrukcinių medžiagų atradimai bei tyrimai.

Teigiama, jog didžiausia BIM vertė gaunama tada, kuomet skaitmenizuojamas visas statinio gyvavimo ciklas: planavimas, projektavimas, statyba ir naudojimas. Kuriamos informacijos vertė auga, „augant“ statinio gyvavimo ciklo etapams.

KTU nuotr.

„Tam reikia daugybės skirtingų specialistų: architektų, konstruktorių, inžinierių, projekto vadovų ir tai nėra tik 3D modelio kūrimas, kuri būtų galima įvardinti kaip itin mažą BIM proceso dalelytę. Svarbu pasiruošti ateinančioms inovacijoms į statybų sektorių, kurios jaučiamos globaliai: ES BIM strategija, privalomumas viešo sektoriaus statiniams ir kitos iniciatyvos“, – kalbėjo D. Pupeikis.

Visai kitą temą – naujųjų medžiagų, nano ir mikrosilicio komponentų poveikį betonui, jo stiprumui, atsparumui ir kitoms savybėms – palietė konferencijos svečias iš Kinijos – Pui-Lam Ng. Anot mokslininko, naujos gamybos galimybės, kompiuteriniai skaičiavimai atveria kelius į naujų medžiagų bandymus, kurios gali gerokai paveikti mūsų statinių konstrukcijas, išvaizdą ir galimybes. Tiesa, kol kas dar dauguma šių naujųjų medžiagų yra ganėtinai brangios ir laukia proveržio gamyboje.

Kompiuterinėmis programomis kuriamos parametrinės architektūros tyrėjas iš Meksikos Monterėjaus universiteto – Arne Riekstins pristatė kompiuterinių programų teikiamas galimybes architektūrai ir projektavimo procesus keičiančias technologijas. A. Riekstins taip pat papasakojo, kaip į mokymosi programas ir architektų darbą integruoja papildytosios realybės (angl. augmented reality) procesus ir juos derina su tradiciniais projektavimo būdais.

Kita „Advanced Construction“ konferencija planuojama 2020 metais.

KTU nuotr.

KTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video