Top Baneris

„Statybų dienos“– jaunos ir aktyvios bendruomenės dalis

2022 gegužės 30 d.
Statybų dienos
Pasidalykite straipsniu

Jau dvyliktus metus iš eilės šį pavasarį KTU Statybos ir architektūros fakulteto studentų atstovybė  visus kvietė drauge paminėti tarptautinę Statybininkų dieną. Skirtingai nei tai vykdavo anksčiau, šiais metais dalyvius sugužėti į „Statybininkų dienas” buvo kviečiama ne rudenį, o pavasarį. Tokį pasirinkimą lėmė noras atsinaujinti bei pasitikti studentus atsinaujinus ir kupiniems dar nematytų idėjų.

Vienas pagrindinių šių metų renginio siekių – sugriauti vyraujančius stereotipus bei įrodyti, jog statybų sektorių atstovaujantys studentai gali ir moka džiaugtis bei didžiuotis būdami jaunos ir aktyvios bendruomenės dalimi. Dėl šios priežasties renginio organizatoriai, fakulteto studentų atstovybė STATIUS, sudalyvauti renginyje kvietė visus Lietuvos aukštųjų mokyklų statybų sektoriaus studentus. Kaip teigia šiais metais organizuotų „Statybininkų dienų” koordinatorius Lukas Tocionis, šis renginys – puiki proga suburti ne tik fakulteto, bet ir visos Lietuvos jaunųjų statybų sektoriaus specialistų bendruomenę į vieną vietą bei taip paskatinti megztis ryšiams tarp studentų.

Kaip teigia šiais metais organizuotų „Statybininkų dienų” koordinatorius Lukas Tocionis, šis renginys – puiki proga suburti ne tik fakulteto, bet ir visos Lietuvos jaunųjų statybų sektoriaus specialistų bendruomenę bei skatinti  megztis naujiems ryšiams tarp studentų:

„Tikiuosi šios Statybininkų dienos ilgainiui taps šventinės nuotaikos simboliu studentų tarpe ir ateityje sulauks didelio susidomėjimo. Statybų sektoriaus studentų bendruomenė suburia nemažai žmonių, nuo kurių priklauso dalis mūsų visų ateities, todėl džiaukimės tuo ir švęskime kartu”.

Įkvėptas pavasariškos energijos, renginys atsinaujino iš pat pamatų. Jau įprastomis tapusias veiklas, sutinkamas kiekvienais metais, renginio programoje šiemet pakeitė tokios naujovės, kaip „Vilungės statyba Marble run”,  „KG Constructions Group miniatiūrinių maketų kūryba” bei „Agentus popierinio tilto” varžytuvės. Pokyčiai neaplenkė ir seminarų sąrašo – dalyviai turėjo galimybę išgirsti mokomąsias lekcijas tiek statybų sektoriaus aktualijų, tiek su statybomis nesusijusiomis temomis. Visi norintys galėjo pasiklausyti Eglės Vaičiukynaitės pristatymo apie neuroarchitektūrą, Žymanto Rudžionio savaime susitankinančio grunto inovacijos pristatymo bei Ignacio Villalon Fornes prezentacijos apie fosfogipsą bei jo pritaikymo galimybes. Taip pat, Nerijus Murauskas visus įkvėpė savo pasakojimu, kaip ir kur investuoti gyvenime, o Dalius Gedvilas pateikė prognozę, ko galime tikėtis statybų sektoriuje 2050.

Dar viena niekada anksčiau nematyta naujovė, pasirodžiusi šių metų renginyje – tai įmonių erdvė. Joje šiais metais sutiko dalyvauti tokių įmonių atstovai, kaip Agentus, KG Constructions, Vilungės statyba, Peikko, CSD Engineers bei New Folder. Būtent šios veiklos idėja – sukurti erdvę, kurioje tiek studentai, tiek statybų sektoriaus įmonės galėtų tarpusavyje užmegzti ryšį, pasidalinti patirtimi bei atsakymais į rūpimus klausimus, o galbūt netgi susitarti dėl praktikos ar darbo galimybės.

Tam, jog renginys iš tiesų taptų tikra švente, veiklų kupiną dieną vainikavo ir atsipalaiduoti kvietė Marko Žukausko ir Viktoro Balykov komedinis pasirodymas.

Kaip pastebi organizatoriai, nors atnaujinti renginį ir pasukti dar nepažįstama, nauja kryptimi nebuvo itin paprasta, studentų organizacijos atkaklumas ir didžiulė rėmėjų pagalba lėmė tai, kad reginys įvyko ir sulaukė didžiulio susidomėjimo. Studentams palaikyti tradiciją ir sukviesti visus į Statybininkų dienas padėjo įmonės „KG Constructions Group”, „Agentus” , „Vilungės statyba”,  „Statybų projektų valdymas”, „Peikko” ir kiti rėmėjai.”

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video