Top Baneris

Statybų bendrovės norėtų perimti patentininkų pozicijas

2017 kovo 2 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statistikos departamento kas mėnesį skelbiamas statybos pasitikėjimo rodiklis vasario mėn., palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo 1 procentiniu punktu.

Rodiklio sumažėjimui įtakos turėjo pablogėjęs statybos darbų vertinimas: 51 proc. įmonių vadovų statybos darbų paklausą vertino blogai, 49 proc. apklaustųjų ją vertino kaip pakankamą (prieš metus – atitinkamai 49 ir 51 proc.). 41 proc. apklaustų įmonių vadovų sakė, kad per praėjusius 3 mėnesius statybos darbų sumažėjo, 11 proc. nurodė, kad padaugėjo (prieš metus – atitinkamai 48 ir 6 proc.).

Darbuotojų skaičiaus prognozė panaši kaip ir prieš metus: vasario mėn. 26 proc. vadovų prognozavo darbuotojų skaičiaus mažėjimą, 14 proc. didėjimą (prieš metus – atitinkamai 24 ir 11 proc.). Statybos darbų užsakymų didėjimo artimiausiais mėnesiais tikėjosi 23 proc. apklaustų įmonių vadovų, 10 proc. prognozavo, kad užsakymų mažės (prieš metus – atitinkamai 22 ir 11 proc.). Dauguma (80 proc.) respondentų prognozavo, kad statybos darbų kainos nesikeis, 17 proc. – kad didės.

d_gedvilas_250

Dalius Gedvilas.

Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas Dalius Gedvilas socialiniame tinkle suskubo aiškinti pesimistinių nuotaikų statybų sektoriuje priežastis. Jo teigimu, statybos įmonių vadovai negali būti nusiteikę optimistiškai, nes 2012 metais su verslo liudijimais ir patentais statybos sektoriuje dirbo 9400 asmenų, o 2016 metais dvigubai daugiau – 18300 asmenų.

Lietuvos statybininkų asociacija pateikė pasiūlymą Finansų ministerijai, kad sudarant sutartis su fiziniu asmeniu dėl būsto statybos ar remonto, nebūtų skaičiuojamas PVM nuo paslaugų vertės. Logika paprasta: rinkdamasis, kam patikėti statyti būstą, dažnas gyventojas, užuot samdęs bendrovę, parsikvies patentininką, mat tai reikš, jog nereikės permokėti 21 proc. PVM mokesčio. D. Gedvilo teigimu, vien tik praėjusiais metais pastatytiems butams su daline apdaila įrengti reikėtų išleisti apie 500 milijonų eurų.

Lietuvos statistikos departamento ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video