Architektai ir projektuotojai dažnai susiduria su iššūkiu: kuo patikimai pritvirtinti tegu tvarią ir ilgaamžę, bet nemenkai sveriančią klinkerio, keraminių plytelių ar natūralaus akmens fasado apdailą? Geras sprendimas – sertifikuota, turinti europinį ETL liudijimą „Ceresit Ceretherm Ceramic“ fasadų šiltinimo ir apdailos sistema, kurioje naudojamos medžiagos pasižymi ypatingu tvirtumu ir patikimumu.
Natūralios fasadų apdailos medžiagos – klinkeris, keramika ir akmuo – tai visuomet atsiperkanti investicija. Ypač akmuo, juk jis ilgaamžis, praktiškas ir niekada neišeina iš mados. Natūralus akmuo yra atsparus aplinkos poveikiui: jo vandens įgeriamumas itin mažas, jis puikiai atlaiko temperatūrų pokyčius, yra nedegus, atsparus bet kokiems pažeidimams (mechaniniams, biologiniam užterštumui, gaisrui ar klimatinėms sąlygoms) ir išvis nekelia rūpesčių. Išskyrus nebent vieną: parinkti fasado apdailoje naudojamų medžiagų sistemą taip, kad šioji išlaikytų.
ETICS keramikai ir akmeniui sukurta sistema „Ceresit Ceretherm Ceramic“ pritaikyta tam, kad galėtų pasiūlyti projektuotojams išties unikalias galimybes išplėsti fasado dizainų pasirinkimą kone be ribų. Ypatingų savybių jai suteikia vadinamoji „Fiber force“ technologija, klijuojamųjų ir armuojamųjų mišinių sudėtį praturtinanti sinerginiu mineralinių ir natūralių pluoštų – anglies, stiklo ir celiuliozės – deriniu. Kietai cementinės matricos struktūrai jis suteikia papildomo tvirtumo, o mišinys tampa plastiškesnis, atsparesnis smūgiams, šilumos deformacijų sukuriamiems mikroįtrūkimams bei apkrovai.
Kalbant apie atsparumą apkrovoms, verta ypač pabrėžti sunkio apkrovą: kaip tik ją didina masyvesnės fasado apdailos medžiagos. Tačiau, pasitelkus „Fiber force“ technologiją, mišinių atsparumas sunkio apkrovai padidėja nuo 3 kg/m², būdingo standartinėms dekoratyvinėms apdailoms, iki įspūdingo 50 kg/m², kas jau leidžia projektuojančiam fasadą architektui svarstyti visiškai kitos kategorijos medžiagas. Tarkim, granitą ar marmurą.
Pagal „Ceresit Ceretherm Ceramic“ schemą, tvirtumo pradedama siekti nuo pat pirmojo sluoksnio – nuo klijų šiltinamajai medžiagai. Jei tai polistireninis putplastis, sistema rekomenduoja naudoti CT 83 arba CT 85 mišinį, jei mineralinė vata – CT 180 arba CT 190. Dėl savo specialia pluoštų kombinacija praturtintos sudėties šie mišiniai padidina izoliacijos sistemos atsparumą pažeidimams ir įtrūkių bei kapiliarinių plyšių susidarymui. Tarkime, mišinio CT 83 sukibimas su betonu > 0,6 MPa, o su putplasčio plokštėmis – > 0,1 MPa (dažniausiai tai reiškia, kad veikiau perplyš pats putplastis, negu nutrūks jo ryšys su armavimo mišiniu). Mišinio CT 190 sukibimas su betonu > 0,6 MPa, o su vata – 0,05 MPa. Rekomenduojamas klijų dangos sluoksnis turi būti 3,5–7 mm storio, priklausomai nuo galutinės dangos tipo ir spalvos intensyvumo. Ir jei šviežias mišinio dėmes dar įmanoma pašalinti vandeniu, įsisenėjusias galima pašalinti tik mechaniniu būdu – tai taip pat gali pasitarnauti tegu ir netiesioginiu, bet veiksmingu aukštos mišinio kokybės įrodymu.
Priklijuotą šilumos izoliaciją sistema rekomenduoja armuoti mišiniu CT 85: jo sukibimo charakteristikos nenusileidžia klijams. Būtina į armavimo sluoksnį įterpti armuojantį tinklelį ir papildomai tvirtinti smeigėmis.