Top Baneris

Statybos techninių prižiūrėtojų darbe – mažiau pažeidimų

2015 birželio 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) šiemet įvertino daugiau kaip dviejų šimtų statybos techninių prižiūrėtojų darbą. Nustatyta palyginti mažai pažeidimų – apie 7 proc. Daugiausia tikrinti renovuojamus daugiabučius prižiūrintys specialistai.

Kaip teigė VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė, remiantis praėjusių ir šių metų patikrinimų rezultatais, galima daryti išvadą, kad statybos techniniai prižiūrėtojai dirba atsakingiau. Per penkis šių metų mėnesius administracinė atsakomybė už netinkamą statybos techninę priežiūrą numatyta trims šios srities specialistams.

2014 metais nustatyta 16 pažeidimų. Statybos techninis prižiūrėtojas, neatsakingai atliekantis savo pareigas, gali sulaukti ne tik piniginės baudos, bet ir kuriam laikui netekti teisės vykdyti šias pareigas. Apie grubius pažeidimus VTPSI pranešė statybos specialistus atestuojančiam Statybos produkcijos sertifikavimo centrui. Jo sprendimu, dviems statybos techniniams prižiūrėtojams pareikšti įspėjimai, o dar dviems skirta griežčiausia bausmė – sustabdytas jų kvalifikacijos atestatų galiojimas.

Nors VTPSI ypatingą dėmesį skiria daugiabučių renovacijos kokybei ir ją užtikrinti privalančių statybos techninių prižiūrėtojų veiklai, šiemet suaktyvinta ir kitų statybos objektų techninės priežiūros kontrolė. VTPSI pareigūnus ypač domina, kaip kai kurie specialistai statybos techninę priežiūrą geba vykdyti daugiau kaip dešimtyje skirtingose vietovėse statomų statinių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video