Top Baneris

Statybos sektorius atsisako rusiškų ir baltarusiškų statybos produktų

2022 kovo 7 d.
statybininkai
Asociatyvi nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) nuo kovo 4 d. sustabdė visų Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatus. Nuo kovo 9 dienos nebebus galima importuoti Rusijoje ar Baltarusijoje pagamintų ir privalomų sertifikuoti statybos produktų, kurie buvo sertifikuoti SPSC.

Nuo kovo 4 d. sustabdyti SPSC išduoti 125 sertifikatai produktams, kurie buvo pagaminti Rusijoje ar Baltarusijoje. Su sąrašu galite susipažinti čia. Tai apima statybos produktus gaminamiems iš medienos, cemento, geležies, plieno ir kitiems, su statybos sektoriumi susijusiems, produktams. Taip siekiama užtikrinti, kad Rusija ir Baltarusija nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nebūtų finansuojamos Lietuvos ir ES statybos rinkų dalyvių lėšomis.

„Statybos produktų gamyba yra beveik visada valstybiniai verslai arba labai nuo valstybės priklausomi verslai, todėl negalime finansuoti savo pinigais diktatorių. Suprantu, kad statybos produktų sertifikatų sustabdymas apsunkina dalies Lietuvos statybos ir nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, bet labai raginu ir kitas sertifikavimo įstaigas ryžtis priimti tokį sprendimą“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas kreipėsi ir į kitas aplinkos ministro įsakymais paskirtas sertifikavimo įstaigas: UAB „Kiwa Inspecta“, UAB „Inspekta“, AB „VIAMATIKA“ sertifikavimo centrą ir Gaisrinių tyrimų centrą, kviesdamas pasekti VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro pavyzdžiu ir stabdyti Rusijos ir Baltarusijos gaminamiems statybos produktams išduotų sertifikatų galiojimą.

Sertifikavimo įstaigos paprašytos savo sprendimą pateikti iki 2022 m. kovo 4 d. Aplinkos ministerija informuos apie minėtų įstaigų sprendimą.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]
Conteh

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video