Top Baneris

Statybos sektoriuje daugėja elektroninių paslaugų

2015 vasario 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Jau šešti metai, kai šalies gyventojai ir juridiniai asmenys gali elektroniniu būdu, naudodamiesi statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacine sistema „Infostatyba“, greitai ir patogiai sutvarkyti nemažai su statyba susijusių reikalų: teikti prašymus išduoti reikiamus dokumentus ir juos gauti, stebėti šių dokumentų nagrinėjimo eigą, gauti informaciją apie statybos procesus ir kt. Dabar ši sistema teikia 15 elektroninių paslaugų. Netrukus jų pagausės iki 18.

Tobulindama „Infostatybą“, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos siekia, kad elektroniniu būdu būtų atliekama dar daugiau su statyba susijusių procedūrų, kad kuo mažiau reikėtų popierinių dokumentų.

Patobulinta sistema leis surinkti ir saugoti daugiau informacijos apie su statyba susijusius procesus, skubiau ir patogiau pranešti apie galbūt savavališkas statybas, pažeidimus, operatyviau vykdyti statybos valstybinę priežiūrą ir kt. Modernizavus „Infostatybą“, reikiamais duomenimis galės keistis daugelio institucijų informacinės sistemos ir registrai – Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinė sistema, Lietuvos kultūros vertybių registras ir kt.

2014 metais per „Infostatybą“ buvo pateikta 46,9 tūkst. prašymų (32 proc. daugiau nei 2013 metais), išduota 17,7 tūkst. statybą leidžiančių dokumentų.

AM inf.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video