Top Baneris

Statybos sektoriaus agentūra organizuoja Bučos ir Borodyankos skenavimą dronais

2024 vasario 23 d.
Buca
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) pasirašė sutartį su Ukrainos bendrove „Artificial Intelligence Map LLC“ (AIMap) dėl Bučos ir Borodyankos teritorijų fotografavimo dronais siekiant sukurti 3D miestų planavimo įrankį.

Įmonė laimėjo agentūros skelbtą konkursą dėl aviacinio kartografavimo paslaugų šiose savivaldybėse.

SSVA su UAB „Vilniaus Planas“ („ID Vilnius“) įgyvendina projektą, kurio metu bus sukurta platforma, trimatėje erdvėje leisianti atvaizduoti ne tik vykdomus, bet ir planuojamus statybos projektus Ukrainos miestuose, pamatyti, kokią įtaką jie turės aplinkai bei gyventojams.

Pirmasis projekto etapas apima skaitmeninės platformos parengimą bei miesto 3D vaizdų surinkimą, jų sukėlimą į platformą. Bučos bei Borodyankos teritorijų skenavimas numatomas šių metų kovą.

„Optimalus laikas fotografuoti teritorijas dronais yra pavasarį, kai nutirpsta sniegas, tačiau medžiai vis dar būna be lapų, nesukuriama daug šešėlio. Kyjivo srityje palankiausias toks metas yra kovo mėnesį, tad šiuo metu vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai“, – teigia projekto vadovas Tomas Gulbinas.

SSVA projekte atsakinga už teritorijų 3D skenavimą, o „ID Vilnius“ už duomenų apdorojimą bei perkėlimą į platformą. Taip pat numatyti 3D platformos naudojimo ir tobulinimo mokymai Bučos bei Borodyankos savivaldų darbuotojams.

„Iš surinktų duomenų sukurtas 3D planavimo įrankis bus naudingas tiek statytojams, tiek projektuotojams, skatins greitesnį tvarių ir kokybiškų pastatų atstatymą. Lietuva ir toliau visais įmanomais būdais padės Ukrainai kovoje už laisvę“, – teigia SSVA direktorius Aidas Vaičiulis.

3D planavimo įrankį tikimasi sukurti šių metų antrąjį ketvirtį. Projektą lygiomis dalimis finansuoja Lietuvos Respublikos bei Taivano vyriausybės.

Kyjivo srities savivaldybės smarkiai nukentėjo nuo Rusijos puolimo, kurio metu buvo apgadinta tūkstančiai pastatų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video