Top Baneris

Statybos priežiūros inspektoriai renovuojamuose daugiabučiuose – nekviesti, bet reiklūs svečiai

2014 spalio 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnai nuolat kontroliuoja, kaip atliekami daugiabučių modernizavimo darbai. Rugsėjo mėnesį jie patikrino 45 namus.

Esminių pažeidimų nenustatyta. Administracinio teisės pažeidimo protokolai surašyti vienam statybos vadovui už neesminius nukrypimus nuo projekto, vienam statytojui – už tai, kad nepateikė informacijos apie statybos pradžią, ir dviem rangovams – dėl neatestuoto statybos vadovo ir dėl nepateikto privalomojo civilinės atsakomybės draudimo. Jiems surašyti privalomieji nurodymai pašalinti trūkumus.

Pasak statybos priežiūros inspektorių, statytojai jau iš karto reaguoja į pastabas, stengiasi nedelsdami pašalinti trūkumus, nes žino, kad tikrinami visi atnaujinami daugiabučiai. Jie tikrinami be išankstinio įspėjimo, ir tai skatina rangovus bei techninius prižiūrėtojus dirbti atsakingai. Po praėjusią vasarą Aplinkos ministerijos iniciatyva surengtų renovadienių, kai gyventojai susitikdavo su statybos dalyviais, techniniai prižiūrėtojai ėmė daugiau bendrauti su renovuojamų namų butų savininkais, geranoriškai reaguoti į jų nusiskundimus ir pastabas.

Patvirtinus naująjį šalies daugiabučių renovacijos modelį, buvo peržiūrėta ir sugriežtinta statybų kokybės priežiūros ir kontrolės sistema. Jeigu anksčiau modernizuojamo namo priežiūra buvo atiduota tik į vienas rankas – techniniam prižiūrėtojui, tai dabar jo veiklą tikrina ne tik šio namo gyventojai, bet ir VTPSI bei daugiabučių modernizavimo programą administruojančios Būsto energijos taupymo agentūros specialistai.

„Tai, kad renovacijos darbų kokybę tikrinantys statybos priežiūros inspektoriai sulaukia daugiabučių namų bendrijų padėkų, rodo, kad valstybine priežiūra vis labiau pasitikima ir kad namai atnaujinami pagal reikalavimus“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Gyventojų patogumui prieš kelerius metus buvo įsteigta nemokama informacijos telefono linija 8 800 20012. Šiuo telefonu jie gali teirautis dėl visų renovacijos klausimų.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video