Top Baneris

2015 rugsėjo 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 4 dieną Panevėžio „Cido“ arenoje įvyko 16-oji Statybininkų dienos šventė. Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje netrūko sportinio azarto, dėmesio pasižymėjusiems statybininkams ir ne tik optimizmą skatinančių, bet ir problemas išryškinančių šventės svečių kalbų.

Jau trečius metus organizuojama Statybininkų olimpiada, kuriose LSA narių darbuotojai varžosi sporto rungtyse, turi jau trečiuosius čempionus. Po Dzūkijos regiono (2013 m.) ir Panevėžio (2014 m.) komandų pergalių, šiemet laurus nuskynė Klaipėdos regiono komanda, sudaryta iš įmonių „Mida LT“ ir „Hidrostatyba“ atstovų. 8 komandos dėl stipriausios vardo rungėsi dviračių treko ir krepšinio rungtyse.

Šventišką atmosferą jos dalyviams kūrė panevėžiečių choras „Vanilinis dangus“, Panevėžio muzikinio teatro styginis kvartetas ir Panevėžio sporto mokyklos dviratininkų parodomosios varžybos arenos treke.

aIMG_6784 aIMG_6797

Tradiciškai profesinės statybininkų šventės oficialiosios dalies metu buvo pagerbti ir apdovanoti statybos darbuotojai, kurių pasiekimai pastaraisiais metais buvo didžiausi. Statybos įmonių darbuotojai buvo pagerbti valdžios institucijų ir jų atstovų garbės raštais, „Profesijos riterio“ ženklais, LSA įsteigtais apdovanojimais. Pirmą kartą išrinkti ir šventėje apdovanoti buvo geriausias metų inžinierius ir statinių šiltinimo lyderis.

Oficialioje šventės dalyje statybos sektoriaus atstovai galėjo išgirsti ir aukščiausių valstybės pareigūnų pažadų. Šalies Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius savo kalboje pripažino, kad 2014–2020 metų laikotarpio Europos Sąjungos lėšos statybos sektorių turėjo pasiekti anksčiau, tačiau, pasak Vyriausybės vadovo, finansavimo klausimus stengiamasi operatyviai išspręsti ir pagrindinius projektus siekiama pradėti šių metų paskutiniame ketvirtyje. A. Butkevičius pažymėjo, kad praėjusiais metais, pradėjus jausti Rusijos ekonomikos nuosmukio ir eksporto draudimų politikos padarinius, statybos turėjo didžiausią įtaką BVP augimui (beveik 16 proc.), o šios srities pridėtinės vertės augimo tempas buvo didžiausias iš visų ūkio sektorių (beveik 12 proc.). Premjeras pasidžiaugė, kad pagal statybų tempus Lietuva yra pripažinta Europos Sąjungos lyderė.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pritarė Lietuvos statybininkų asociacijos pozicijai, kad mažiausios kainos viršenybė viešuosiuose pirkimuose turi tapti praeitimi, o kokybės kartelė turi būti pakelta.

Statybininkų bendruomenę šventės proga taip pat sveikino arba apdovanojimus sektoriaus atstovams įsteigė Europos Parlamento narys Zigmantas Povilas Balčytis, LR Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Petras Narkevičius, Aplinkos apsaugos komiteto narė Aurelija Stancikienė, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos darbo biržos, Valstybinės darbo inspekcijos atstovai, žurnalas „Statyba ir architektūra“.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video