Top Baneris

Statybos darbus brangina didėjantys atlyginimai ir statybinių medžiagų kainos

2016 rugpjūčio 1 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šių metų birželio mėnesį, palyginti su geguže, statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 0,6 proc., pranešė Lietuvos statistikos departamentas. Šiam pokyčiui didžiausios įtakos turėjo 1,5 proc. išaugęs darbo užmokestis ir 0,4 proc. pabrangusios statybinės medžiagos bei gaminiai.

Iš statybinių medžiagų ir gaminių per mėnesį labiausiai pabrango vamzdžiai (1,2 proc.), taip pat pabrango betonas ir mišiniai (0,5 proc.), metalas (0,4 proc.), o atpigo izoliacinės medžiagos (0,3 proc.), apdailos ir santechninės medžiagos bei medžio gaminiai (po 0,2 proc.).

Iš statinių per mėnesį daugiausia pabrango inžinerinių tinklų (išskyrus nuotekų šalinimo) statyba – 1,1 proc. Pastatų remontas pabrango 0,5 proc.

Per metus (2016 m. birželio mėn. palyginus su 2015 m. birželio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 0,8 proc. Tai lėmė 3,5 proc. padidėjęs darbo užmokestis.

Statybinių medžiagų ir gaminių kainos per metus sumažėjo 0,3 proc., iš jų labiausiai atpigo izoliacinės medžiagos – 3,1 proc., betonas ir mišiniai – 1,4 proc., apdailos medžiagos – 1,3 proc., o pabrango vamzdžiai – 0,6 proc., metalas ir santechninės medžiagos – po 0,5 proc.

Iš statinių per metus daugiausia pabrango inžinerinių tinklų (išskyrus nuotekų šalinimo) statyba – 1,9 proc., ir gyvenamųjų pastatų statyba – 1,2 proc. Pastatų remontas pabrango 1,5 proc.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video