Top Baneris

Statybinių konstrukcijų iš naujos kartos medžiagų tyrimai

2014 spalio 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Spalio 29 dieną, 15 val., Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) – Lietuvos mokslų akademijos tikrojo nario prof. habil. dr. Gintario Kaklausko paskaita „Statybinių konstrukcijų iš naujos kartos medžiagų tyrimai“. Tai – renginys iš programos „2013 metų Lietuvos mokslo premijos laureatų paskaitos“.

Armuotas betonas – plačiausiai žmonijos naudojama konstrukcinė medžiaga. Ji pasižymi dideliu gniuždomuoju stipriu, ilgaamžiškumu, atsparumu gaisrams ir sprogimams, gali būti naudojama įvairioms architektūrinėms formoms. Pagrindiniai šio kompozito trūkumai – mažas betono tempiamasis stipris, dėl kurio jis pleišėja, ir trapumas, dėl kurio negali atlaikyti tempimo įrąžų plyšyje. Jei šie veiksniai pasireiškia kartu, betoninėse konstrukcijose atsiranda neleistino dydžio plyšiai ir armatūra rūdija. Tai yra viena priežasčių, kodėl statinių remontui ir rekonstrukcijai Europos Sąjungoje išleidžiama beveik pusė statybos pramonės biudžeto.

Armatūros ir betono eksploatacines savybes galima pagerinti vietoj plieninės naudojant korozijai atsparią polimerinę kompozitinę armatūrą arba taikant dispersinį armavimą pleišėjimui suvaržyti.

Paskaitoje bus apžvelgti armuoto betono konstrukcijų deformacijų ir pleišėjimo tyrimo rezultatai, aptarti stiprieji, savaime sutankėjantys, lankstieji, plyšius „užsigydantys“ betonai ir konstrukcijų būklės stebėjimo sistemos.

Maloniai prašytume registruotis į renginį telefonu 8 692 45332 arba el. paštu e.griciute@lma.lt.

 

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video