Top Baneris

Statybininkų keliamą triukšmą reglamentuos griežčiau

2016 lapkričio 24 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Triukšminga statybinė technika verčia iš lovos, statybininkai plaktukais kaukši vėlai vakare arba net savaitgaliais – tokiais skundais neretai užverčiamos visos įmanomos institucijos, įskaitant ir Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Nuo šiol statybininkams triukšmauti bus sudėtingiau, mat Vyriausybė patvirtino Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo tvarkos aprašą. Žadama, kad šio dokumento ir nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojusių Triukšmo valdymo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisų nuostatų įgyvendinimas padės užtikrinti gyventojų sveikatai palankesnes sąlygas.

Dar šių metų gegužę Seimas priėmė Triukšmo valdymo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisas, kuriomis nutarta pakeisti triukšmo valdymo reglamentavimą. Viena iš aktualesnių naujovių – dienos, nakties ir vakaro triukšmo rodiklio apibrėžčių pakeitimas ir ramybės laiko pailginimas. Pataisomis nuspręsta, kad diena trunka nuo 7 iki 19 val. (buvo – nuo 6 iki 18 val.), vakaras – nuo 19 iki 22 val. (buvo – nuo 18 iki 22 val.), naktis – nuo 22 iki 7 val. (buvo – nuo 22 iki 6 val.). Papildomas ramybės laikas (papildoma viena valanda) ryte laikytinas kaip palankesnis laikas gyventojų sveikatai. Tai ypač aktualu, kai gyvenamosiose patalpose ar teritorijose vyksta statybos.

Iki šiol daugiabučių gyventojai, neapsikentę name ar greta jo vykdomų statybos darbų triukšmo, dažnai kreipdavosi ir į statybos inspektorius, tačiau šie kontroliuoja statybos teisėtumą, bet ne triukšmo pažeidimus.

Pagal naująją tvarką statybos darbų keliamo triukšmo kontrolę vykdo savivaldybės statybos darbų triukšmo kontrolierius. Tiek juridiniai, tiek ir fiziniai asmenys gyvenamosiose patalpose ar teritorijoje vykdantys statybos darbus privalo laikytis nustatytų reikalavimų, t. y. darbus turi organizuoti taip, kad nebūtų pažeisti statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko, nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimai, privalo pateikti triukšmo kontrolei vykdyti būtinus dokumentus ir vykdyti teisėtus kontrolierių reikalavimus.

Reglamentuota, kad triukšmo šaltinių valdytojai ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki statybos darbų pradžios privalo pateikti statybos darbų triukšmo kontrolieriams pranešimą su informacija apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą, planuojamą triukšmo lygį ir jo trukmę per parą, triukšmo mažinimo priemones. Kontrolieriai planuoja vykdyti tiek planinius, tiek neplaninius patikrinimus. Nustačius pažeidimų bus pradėta administracinio teisės pažeidimo byla, o triukšmo šaltinių valdytojams pateikiami triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių įgyvendinimo reikalavimai. Praėjus nustatytam priemonių įgyvendinimo terminui, pakartotinis neplaninis patikrinimas vietoje atliekamas iš anksto neįspėjus.

Nuo 2017 m. sausio 1 dienos įsigaliosiantis Administracinių nusižengimų kodeksas už Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymą ar pažeidimą numato baudą nuo 50 iki 300 eurų, už tokį nusižengimą, padarytą pakartotinai – nuo 280 iki 600 eurų.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video