Top Baneris

Statybininkų bendruomenė paminėjo profesinę šventę

2017 rugsėjo 11 d.
LSA nuotr.
LSA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos statybininkų asociacija jau 18 kartą statybininkų bendruomenę sukvietė paminėti profesinę šventę. Šįmet vienas didžiausių kasmečių Lietuvos statybininkų bendruomenės susibūrimų vyko Raudondvario dvare.

18 kartą vykstančiame renginyje valstybės vadovų dėmesio už atsidavimą savo profesijai ir pademonstruotą meistriškumą sulaukė statybininkai iš visos Lietuvos.

Statybininkų dienos šventėje vyko tradicine tapusios sporto varžybos.

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas sveikinimo kalboje apžvelgė dabartinę Lietuvos statybos sektoriaus padėtį, pasveikino visus profesijos atstovus, o šalies valdžios atstovus paragino mąstyti globaliau, orientuotis į didelius planus ir idėjas Lietuvai, priimti ryžtingus sprendimus.

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Statybininkų pasveikinti atvykęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pasidžiaugė Kaune kylančių naujų verslo centrų skaičiumi. Mero skaičiavimais, per jo vadovavimo miestui laikotarpį jų jau pastatyta apie 14. Tą, V. Matijošaičio teigimu, pavyko pasiekti išvengiant statybos leidimų išdavimo procedūros vilkinimų.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno rajono vicemeras Jonas Gurskas savo ruožtu pasidžiaugė konkrečiu statybininkų darbo rezultatu – šiemet sėkmingai atnaujinta Domeikavos gimnazija Kauno rajone.

Statybininku sveikino ir Aplinkos ministro padėkas nusipelniusiems statybos sektoriaus darbuotojams įteikė viceministrė Rėda Brandišauskienė. Savo pasisakyme ji akcentavo pastatų renovacijos ir skaitmeninės statybos aspektus. Viceministrės teigimu, darbo statybininkams neturėtų pritrūkti užsitikrinus Europos Sąjungos fondų finansavimą tolesniam pastatų renovacijos vykdymui Lietuvoje. Taip pat R. Brandišauskienė pasidžiaugė, kad Vyriausybė nusprendė tęsti skaitmeninės statybos, kurios diegimą Lietuvoje labiausiai skatina Lietuvos statybininkų asociacija ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“, iniciatyvos plėtojimą. Aplinkos ministerijos planuose – ministerijų miestelio, kur po vienu stogu persikraustytų šalies ministerijos, projektą vystyti pasitelkiant statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodologiją.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis priminė, kad statybų sektorius yra svarbiausias sektorius Lietuvoje, o Lietuvos statybininkų asociacija – vienas iš Lietuvos pramoninkų konfederacijos veiklos variklių.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Statybininkų dienos šventė – kasmetinis Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojamas renginys. Šventė kasmet rengiama skirtinguose Lietuvos regionuose.

Oficialiai į Atmintinų dienų sąrašą Statybininkų diena įrašyta 2009 m. Nustatyta, kad ji švenčiama antrąjį rugsėjo šeštadienį. Visgi ši šventė buvo minima ir dar anksčiau: nuo 2000 m. Statybininkų dienos šventės renginys, jo dalyvių patogumui, rengiamas penktadienį.

LSA nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video