Top Baneris

Statybininkai rengiami reikliai šių dienų rinkai

2014 gruodžio 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Sostinėje įsikūręs didžiausias šalyje statybininkų rengimo centras už Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas išplėtė, atnaujino mokymo patalpas ir mokytis jose kviečia ne tik moksleivius.

Projekto ėmėsi ne vieni

„Tam, kad galėtume skaityti, turime pažinti raides. Tam, kad mokėtume statyti, reikia ir plytą pačiupinėti, ir išmokti mūro skiedinį skirti nuo tokio, kuriuo tinkuojamos sienos. Mokytis bet kokio amato dera pradėti nuo jo abėcėlės“, – įsitikinęs Vilniaus statybininkų rengimo centro (VSRC) direktorius Juozas Baranauskas. Tačiau ilgametis mokyklos vadovas siekia, kad čia besimokantys vaikinai bei merginos pažintų ir šiuolaikines statybų technologijas.

„Visus stebina, kaip greitai iškyla nauji pastatai. Tai lemia šiuolaikinės statybų technologijos, naujos medžiagos, patogūs ir efektyvūs įrankiai bei mechanizmai. Darbdaviai ieško specialistų, kurie moka jais dirbti. Mes stengiamės tokių paruošti“, – teigė J. Baranauskas ir pridūrė, kad atsiradus galimybei naudotis ES struktūrinių fondų lėšomis paisyti darbo rinkos poreikių tapo lengviau.

Per pastaruosius keletą metų VSRC regimai pasikeitė. Pagražėjo ir ūgtelėjo pastatai, jaunimas gali rinktis mokytis daugiau specialybių. Pasikeitimus lėmė dalyvavimas kartu su partneriu – Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru – projekte „Statybos sektoriaus praktinio mokymo centro kūrimas VšĮ „Vilniaus statybininkų rengimo centras“ bazėje“ (Nr. VP3-2.2-ŠMM-13-V-03-004), kurio metu buvo įsisavinta 10 608 110 Lt (3 072 321,01 Eur) lėšų.

Išplėtė dirbtuves

„Naujose erdviose patalpose įrengėme šiuolaikines elektromontuotojų ir santechnikų mokymui skirtas laboratorijas. Jose sumontuota pažangiausia įranga iš Suomijos ir Vokietijos, įsigijome novatoriškų įrenginių, skirtų apdailos, medžio apdirbimo, mūro, pastatų restauravimo, aplinkos tvarkymo darbų mokymui, atnaujinome kompiuterinę techniką, praturtėjome 20 vietų autobusu“, – skaičiuodama naujoves pirštus lenkė VSRC direktoriaus pavaduotoja Daina Kiršanskienė. Ji buvo šio projekto vadovė.

Pasinaudojus ES lėšomis ant esamo pastato Fabijoniškių skyriuje pastatytas papildomas aukštas, jo patalpos (1045 kvadratinių metrų ploto) skirtos praktinio mokymo dirbtuvėms. Viršuliškių skyriuje paklojus perdangą atskirtas papildomas aukštas – čia kuriamos naujos praktinio mokymo patalpos, įrengta stoginė, atlikta vandentiekio ir šildymo sistemos renovacija, apšiltintas pastato stogas.

Įsileis ir studentus, ir bedarbius

„Galvojame ne tik apie profesijos įgyti ateinančius mokinius. Sukūrę tinkamą mokymų bazę, galėsime pasiūlyti čia tobulintis statybos įmonių darbuotojams, profesijos mokytojams iš kitų šalies mokyklų, įgūdžių čia galės įgyti aukštųjų mokyklų studentai, bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai. Pasiūlysime mokymus bedarbiams ir individualiai besikreipiantiems asmenims“, – planus atskleidė D. Kiršanskienė. Jie jau pradėti įgyvendinti.

Nuo rugsėjo 1-osios VSRC statybos sektoriniame centre mokosi 50 Vilniaus „Ateities“ vidurinės mokyklos devintokų, 13 Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių, rengiami technologinių kompetencijų tobulinimo mokymai Lietuvos profesinių mokyklų statybos programų profesijos mokytojams. Gruodį vyks pamokos Elektrėnų profesinio rengimo centro mokiniams.Planuojama, kad praktinius įgūdžius čia tobulins Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video