Top Baneris

Statybines atliekas atskirai rūšiuoti teks ir gyventojams

2021 rugpjūčio 18 d.
statybines atliekos rusiavimas
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nuo 2023 metų statybines atliekas atskirai rūšiuoti turės ne tik statybos įmonės, bet ir gyventojai. 

Tai numato Aplinkos ministerijos parengtas Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 metais plano projektas, skelbia ministerija. 

Planuojama nuo 2023 metų įdiegti atskiras statybinių atliekų surinkimo sistemas, o ten, kur nebus atskirų konteinerių – užtikrinti gyventojams patogų jų surinkimą. 

„Laukiant naujos stogo dangos ar medienos, būtina pasirūpinti po darbų likusiomis atliekomis. Jų negalima palikti šalia konteinerių ar juolab pamiškėje, o būtina išvežti į atliekų surinkimo aikšteles. Ten surūšiuotos atliekos gali būti dar kartą panaudotos“, – pranešime sakė aplinkos ministro patarėjas Marijus Gailius.

Dabar būsto remonto atliekas žmonės turėtų pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Jas draudžiama mesti į mišrių komunalinių ar pakuočių atliekų konteinerius ar palikti šalia jų. Tačiau, pasak ministerijos, dažnai tokios atliekos kartu su komunalinių atliekų srautu patenka į sąvartynus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video