Top Baneris

Statantiems individualius namus nuo pavasario apribotos galimybės tai daryti patiems (1)

2023 vasario 10 d.
63ca36d4eccfd20230120zged004
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Pavasarį įsigaliosiantys Statybų įstatymo pakeitimai, numatysiantys, kokiais atvejais individualų namą bus galima statyti savo jėgomis (ūkio būdu), o kada būtina samdyti kvalifikuotus ekspertus, turės įtakos individualių namų statytojams, penktadienį pranešė portalas delfi.lt.

Naujo reglamentavimo tikslas – užtikrinti statybos kokybę, procesų skaidrumą, statybos dalyvių kvalifikaciją, atsakomybę.

Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto politikos grupės vadovas Dainius Čergelis nurodė, kad po priimtų pakeitimų galimybė statyti ūkio arba mišriu būdu paliekama tik paprastojo remonto atvejais (visiems statytojams visuose statiniuose), taip pat fiziniams asmenims, statantiems naują, rekonstruojantiems arba kapitaliai remontuojantiems individualų gyvenamąjį namą, kurio bendras plotas iki 300 kvadratinių metrų, taip pat jo priklausinius ir nesudėtingus statinius.

Kitais atvejais, gyventojai turės arba samdyti rangovą, arba patys tapti rangovais ir vykdyti visas rangovo pareigas bei atitikti visus rangovams keliamus kvalifikacinius reikalavimus. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Durnių laivs

    2023-02-14, 18:30  

    Durnyzmas-tuoj šitoje šalyje bus neįmanoma gyventi.paprasti žmones gali užmiršti svajones apie savus namus.

Rekomenduojami video