Top Baneris

Startuoja Medininkų pasienio punkto rekonstrukcijos projektas

2021 kovo 22 d.
15JK201309300625
Medininkų kontrolės punktas. BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šią savaitę pradedama Medininkų kontrolės punkto – didžiausio Lietuvos pasienyje su Baltarusija – rekonstrukcija.

Muitinė pranešė, kad dėl darbų gali būti pralaidumo trikdžių, tačiau tikimasi, jog didesnių nepatogumų vairuotojams tai nesukels. Punktas nebus uždaromas, o dalis automobilių galės važiuoti per Tverečiaus, Lavoriškių ir Šalčininkų pasienio punktus.

Darbus už daugiau nei 24 mln. eurų atliks bendrovių „Conresta“, „Kauno tiltai“ ir „Euroelektronika“ konsorciumas – trejų metų trukmės sutartis su juo sutartis pasirašyta pernai spalį. 

Šiuo metu punkto pralaidumas siekia apie 600 vilkikų per parą, tikimasi, kad po rekonstrukcijos jis padvigubės. Atkarpoje tarp Medininkų ir Kamennyj Log punktų bus nutiesta po keturias eismo juostas į abi puses bei rezervinė juosta, be to, bus įdiegtos automatizuoto eismo valdymo, numerių nuskaitymo ir kitos sistemos, specialios patalpos su pirštų atspaudų bei veido biometrijos skenavimo įranga.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video