Top Baneris

Stabdomas Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rangos darbų konkursas

2017 vasario 3 d.
Rekonstruotų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų vizual.
Rekonstruotų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, jau kitąmet turėję virsti moderniu kongresų centru, artimiausiu metu pastoliais dar neapsijuos. Valstybės įmonė Turto bankas dėl paaiškėjusių aplinkybių, kad rangos darbų pirkimas galėjo vykti neskaidriai, nutraukia Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rangos darbų viešojo pirkimo procedūras.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) informavo Turto banką, kad vienas viešojo pirkimo komisijos narių, šiuo metu jau nedirbantis Turto banke, tuo pačiu metu, kai buvo vykdomos pirkimo procedūros, dirbo ir vienoje iš įmonių, dalyvavusių konkurse – bendrovėje „Irdaiva“.

Turto bankas pranešė, kad siekdamas užkirsti kelią panašiems atvejams ir užtikrinti skaidrumą savo veikloje dar glaudžiau bendradarbiaus su teisėsaugos institucijomis. Stiprinant korupcijos prevencijos ir kontrolės sistemą, įmonės viduje bus atliekami struktūriniai pertvarkymai, o įgyvendinant nulinės tolerancijos korupcijai politiką, perimama geroji praktika iš kitų valstybės įmonių.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) dar prieš kurį laiką įpareigojo Turto banką persvarstyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbams reikalingą sumą. VPT konstatavo, kad lėšos pirkimui suplanuotos netinkamai, o neskelbiamų derybų metu tiekėjo pasiūlyta projekto kaina – beveik 27,6 mln. eurų – yra per didelė.

Rūmų rekonstrukcijos investiciniame projekte projektavimo ir inžinerinėms paslaugoms, statybos bei įrangos darbams su visu rūmų įrengimu bei baldais Turto bankas numatė 27,55 ml. eurų, iš kurių 3 mln. eurų numatyta įrangos ir baldų įsigijimui. Ir nors dalies įrangos įsigyjama nebus, 27,55 mln. eurų pirkimo vertė nesumažėjo nė euru.

Per neskelbiamas derybas pagal jungtinės veiklos sutartį veikiančios bendrovės „Irdaiva“, „Pamario restauratorius“ ir „Litcon“ pateikė pasiūlymą už 27,51 mln. euro. Tai reiškia, jog pasiūlyta kaina atitiko beveik visą rūmų įrengimui suplanuotą pirkimo vertę, tačiau visa reikiama įranga nebūtų įsigyta. Pirkimo vertėje taip pat numatyti beveik 88,5 tūkst. eurų projekto ekspertizei, tačiau pagal egzistuojantį teisinį reglamentavimą ją privalo organizuoti pats statytojas.

Rekonstruotų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų vizual.

VPT siūlė Turto bankui pakartotinai apsvarstyti projekto biudžetą su koordinuojančiomis institucijomis, nes galutinio sprendimo, kuris besąlygiškai patvirtintų projekto finansavimą, nėra. O jei finansavimas neužtikrintas, pirkimo vykdymas netikslingas.

Primename, kad dar 2015 metais Lietuvos vyriausybė Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos ir pritaikymo kongresams, konferencijoms bei kultūriniams renginiams projektą pripažino valstybei svarbiu projektu. Šį projektą įgyvendinti buvo pavesta Turto bankui.

Projekto tikslas – įrengti naują kongresų, konferencijų ir kultūros renginių centrą, skatinti ir plėtoti konferencinį turizmą, didinti Lietuvos konkurencingumą ir žinomumą, sudaryti palankias sąlygas pritraukti investicijoms.

Įgyvendinus Vilniaus kongresų centro projektą, būtų ne tik išsaugotas unikalus kultūros paveldo vertybės objektas, bet ir sukurtas universalus, tarptautinius standartus atitinkantis kultūros ir konferencijų centras, kuriame galėtų vykti dideli aukščiausio lygio renginiai, kamerinės muzikos koncertai.

Turto bankas Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatų kompleksą įsigijo iš Šiaulių banko už 5,6 mln. eurų. Priešprojektinius pasiūlymus rekonstrukcijai Turto banko užsakymu parengė Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma.

Rekonstrukcijos projekte numatyta išsaugoti kultūros paveldo objektu pripažintą kompleksą, jo vertingąsias savybes, atnaujinti fasado elementus, išsaugant jų medžiagiškumą. Numatoma rekonstruoti unikalią vantinę stogo konstrukciją, pakeisti duris, įrengti berėmio stiklo langus.

SA archyvo nuotr.

Siekiant atitikti tarptautinius kongresų centro reikalavimus, bus įrengta ne mažiau kaip 10 įvairaus dydžio konferencijų ir kitų renginių salių. Dešinėje pastato pusėje numatoma pastatyti priestatą, kuriame planuojama įrengti papildomą 500 vietų konferencijų salę. Taip pat numatoma įrengti papildomas erdves, įstiklinant pastato terasas.

Pastato plotą planuojama išplėsti nuo 15,6 tūkst. kv. m iki 18,9 tūkst. kv. m. Numatoma perplanuoti ir išnaudoti patalpas, jas transformuojant ir pritaikant įvairiems renginiams pagal poreikį: įvairioms konferencijoms (salės, kuriose telpa nuo 50 iki 2700 dalyvių), kultūriniams renginiams (nuo 50 iki 4800 žiūrovų), parodoms ( nuo 300 iki 8000 kv. m.).

Preliminari projekto vertė, įskaitant pastato įsigijimą, sieks apie 34 mln. eurų. Įrengtą centrą ketinama išnuomoti konkurso būdu pasirinktam operatoriui.

Turto banko ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video