Top Baneris

Sprendimai granuliniams, malkiniams, anglies katilams – kaip tai veikia?

2022 spalio 14 d.
Pies3 Przykladowy schemat ideowy Paliwo stale
Pasidalykite straipsniu

Eksperto tekstas
Poznań, PL, 10.10.2022

Pastaraisiais metais kieto kuro katilų rinka labai pasikeitė. Šiandieniniai kieto kuro katilai gali būti ne tik ekologiškesni nei buvo anksčiau, bet ir ilgesnio tarnavimo laiko. Tačiau yra viena papildoma sąlyga – tinkamai parinkta armatūra.

Verta susipažinti su įvairiais kieto kuro katilų sprendimais.

Temperatūros vožtuvai – katilo apsauga 

Vienas iš įdomiausių kieto kuro katilų gaminių yra VTC300 serijos 3 eigų temperatūros vožtuvai. Jie dirba su kietojo kuro įrenginiais iki 30 kW, kuriuose reikalinga grįžtamojo vandens temperatūros kontrolė (atidarymo temperatūros diapazonas nuo 45 ° C ± 2 ° C iki 60 ° C ± 2 ° C). Dėka vožtuvui, užtikrinančiam katilo gamintojo reikalaujamą grąžinamo vandens temperatūrą, galima pasiekti ir išlaikyti deklaruojamą naudingumo koeficientą, o tai reiškia pailgėjusį be gedimų šilumos šaltinio veikimą. Vožtuvas reguliuoja srautą ant dviejų purkštukų, todėl nereikia naudoti valdymo vožtuvo instaliacijoje ant taip vadinamojo Bypasso (oro apvedimo vožtuvas).

 

Schemat przeplywowy_ESBE VTC300
Pieš. 1 ESBE serijos VTC300 trijų krypčių temperatūros vožtuvo schema

Vožtuvas veikia nepriklausomai nuo jo padėties sistemoje. Jame yra termostatas, kuris pradeda atidaryti A prievadą, kai sumaišytas vanduo prievade AB yra 45 °C, 55 °C arba 60 °C. Jei temperatūra prievade A viršija vardinę temperatūrą 10 °C, prievadas B bus visiškai uždarytas. Yra galimybė termostatą pakeisti komponentu, kurio temperatūros vertė yra padidinta (net iki 80 ° C).

 

Katilams iki 150 kW, kurie naudojami didesnio šilumos poreikio pastatuose, VTC500 serijos 3 krypčių temperatūros vožtuvai yra idealūs. Jie taip pat gali būti naudojami akumuliacinėms talpykloms tiekimo papildymui.

 

traukos reguliatorius – temperatūros valdymas  

Kitas populiarus sprendimas, kuris gali būti naudojamas kietojo kuro įrenginiuose, yra traukos reguliatorius. Prietaisą sudaro termostatinė galvutė su temperatūros reguliavimo diapazonu nuo 35 ° C iki 95 ° C, svirties ir grandinės.

 

Mechanizm dzwigni_miarkownik ciagu
Pieš.2 Svirties veikimo mechanizmas grimzlės reguliatoriuje

Termostatinė galvutė „stebi“ temperatūros reikšmę katilo degimo kameroje, o vėliau svirties ir grandinės pagalba reguliuoja atidarymo sklendės padėtį. Pasekoje ji reguliuoja ir tiekia reikiamą degimo oro kiekį. Toks paprastas „valdiklis“ gali žymiai pagerinti degimo procesą, o tai tiesiogiai virsta ilgesniu katilo darbu (ilgesniu tarnavimo laiku). Traukos reguliatorius gali būti montuojamas horizontaliai arba vertikaliai (tokiu atveju rankenėlė turi būti nukreipta į viršų). Elektrinių komponentų trūkumas reiškia, kad reguliatoriui nereikia prieigos prie nuolatinio elektros energijos šaltinio.

Termoreguliatoriai – tikslumas ir apsauga 

Termoreguliatoriai taip pat yra tarp produktų, kurie padidina kietojo kuro įrenginių veikimo efektyvumą. Pagrindinė jų užduotis, kaip ir VTC300 serijos vožtuvų, yra apsaugoti katilą nuo per žemos grįžtančio vandens temperatūros. Kiekviename įrenginyje, be kita ko, yra su siurblis, termostatinis vožtuvas ir termometrai (nurodant temperatūros reikšmę kiekviename stulpelyje). Paprastai viskas yra apsaugota izoliacija. Izoliacija atlieka praktinę funkciją ir užtikrina tinkamą termoreguliatoriaus išvaizdą. Integruota savaiminės cirkuliacijos funkcija užtikrina, kad sistema veiktų net maitinimo ar siurblio avarijos atveju.

Kokybiškų sprendimų naudojimas leidžia garantuoti aukščiausią kietą kurą naudojančių šildymo įrenginių kokybę, saugumą, taip pat ekonomišką ir teisingą eksploatavimą.

Pies3 Przykladowy schemat ideowy Paliwo stale 1
Pieš. 3 – Pavyzdinė kietojo kuro įrenginio su termoreguliatoriumi schema

        VTC300 serijos temperatūros vožtuvo privalumai:

 

  • Nerūdijantis (korpusas pagamintas iš DZR žalvario);
  • Apsaugo kieto kuro katilą (granulių, medienos, anglies) nuo per žemos grįžtamojo vandens temperatūros;
  • Nereikalauja valdymo vožtuvo įrenginyje ant taip vadinamojo Bypasso (oro apvedimo vožtuvas);
  • Nereikalaujantis priežiūros (įprastomis sąlygomis)
  • Leidžia pakeisti tam skirtas atsargines dalis (pvz., termostatą);
  • Leidžia padidinti palaikomos temperatūros reikšmę (net iki 80 °C pakeitus termostatą);
  • Jį, be kita ko, galima įsigyti su flanšu, kad būtų lengva prijungti siurblį.
51001600 VTC312

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video