Top Baneris

2014 birželio 2 d.
balkonai parama 9
Pasidalykite straipsniu

Neįstiklinti balkonai dažniausiai yra veikiami nepalankių oro sąlygų. Todėl labai svarbu, kad jų konstrukcijos būtų apsaugotos nuo vandens įsiskverbimo. Kitaip bus pažeistas viršutinis sluoksnis, atšoks plytelės, balkono gelžbetonio konstrukcijos ims koroduoti. Nereikia pamiršti ir šilumos nuostolių – drėgna medžiaga turi prastą šilumos laidumo koeficientą. O dar po kurio laiko ims veistis sveikatai žalingi grybeliai ir pelėsiai.

Būtina gera hidroizoliacija

Tam, kad balkonai ilgai išlaikytų gražų estetinį vaizdą ir nebūtų pažeisti korozijos, juos įrengiant reikia pasirūpinti tinkama hidroizoliacija. Kompanija „Henkel“ turi įvairiausių produktų balkono hidroizoliacijai įrengti ir jau pažeistoms konstrukcijoms taisyti.
Hidroizoliacinės medžiagos „CR 90 Crystaliser“ apsaugos nuožulnias plokštes nuo vandens, o produktų sistemos linija su „Ceresit CD“ skirta pažeistam betonui taisyti.

„CR 90 Crystaliser“ – tai triguba apsauga nuo vandens. Įrengus tinkamą nuolydį ant konstrukcinės balkono plokštės, „CR 90 Crystaliser“ hidroizoliaciją galima tepti tiesiai ant plokštės, atsisakant papildomo betono sluoksnio, kuris būtinas naudojant ritininę dangą.

„CR 90 Crystaliser“ hidroizoliacija gali būti naudojama ir kaip apsauginis nuožulnusis sluoksnis apsaugai nuo vandens. Naudojant ritininę dangą, betono sluoksnis (nuožulnusis sluoksnis ant bitumo) nebūna apsaugotas nuo vandens. Medžiaga taip pat gali būti naudojama ant drėgno paviršiaus, o to negalima daryti klojant ritininę dangą.

Kiti „CR 90 Crystaliser“ privalumai: palengvina ir sutrumpina darbą, nebūtina naudoti specialios įrangos kaip prilydomajai dangai, atliekant hidroizoliacijos darbus nėra rizikos sugadinti medines pastato dalis (duris ar turėklus).

Vienalytis vientisas „CR 90 Crystaliser“ sluoksnis visiškai panaikina riziką, kad atsiras nesandarių sujungimo vietų ir vanduo ims skverbtis į nuožulnųjį sluoksnį. Paskleidus ant pagrindo masę, plyteles galima kloti jau po 3 dienų, o ant įprastinių cementinių besiūlių pagrindų tai įmanoma daryti tik po 7–14 dienų.

Įrengiant bituminę izoliaciją privaloma suformuoti storesnį nuožulnųjį sluoksnį. Dėl to gali skirtis vidaus ir išorės pagrindo aukščių lygis. O naudojant „CR 90 Crystaliser“ plyteles galima klijuoti tiesiai ant hidroizoliacijos.

Nedideli įtrūkimai užsisandarina savaime

„CR 90 Crystaliser“ – daugiau negu įprastinė hidroizoliuojanti danga. Tai technologiškai pažangus, labai efektyvus produktas. Jis ant betono paviršiaus suformuoja sandarinamąją dangą, kuri apsaugo betoną nuo vandens. Dėl to izoliuojamas paviršius tampa visiškai sandarus, o betono struktūra papildomai sustiprinama.

Po „CR 90 Crystaliser“ dangos sluoksniu vykstant kristalizacijos procesui, idealiai išnaudojama kapiliarinė betono struktūra. „CR 90 Crystaliser“ sudėtyje esantys mineraliniai komponentai, pavyzdžiui, druskos, įsiskverbia į betono poras ir jose sudaro netirpių kristalinių struktūrų. Jos ilgainiui didėja, kol uždaro kapiliarus, o tai sustabdo vandens judėjimą abiem kryptimis. Kristalai tampa neatskiriama betono dalimi, dėl to danga išlieka sandari net esant nedideliems pažeidimams.

Kristalizacijos proceso poveikis išlieka ilgai. Dėl to iki 0,4 milimetro pločio įtrūkimai, susidarę panaudojus „CR 90 Crystaliser“, užsisandarina savaime. Taip betonas papildomai apsaugomas nuo pažeidimų, atsirandančių dėl statinių įtrūkimų.

Sistema pažeistoms vietoms taisyti

Daug balkonų konstrukcijų yra pažeidžiamos dėl cheminių ir mechaninių veiksnių, tačiau pažeistos vietos gali būti veiksmingai pataisytos.

Veiksmingas korozijos paveiktos betoninės balkono konstrukcijos taisymas pailgina jos tarnavimo laiką. Statybos praktikoje vyrauja betono konstrukcijų ir paviršiaus taisymo medžiagų sistemos (rinkiniai), kurių pagrindas yra polimerais modifikuotas cemento rišiklis, trumpai vadinamas PCC (polimercementiniu betonu).

Daugelis senų konstrukcijų buvo statomos naudojant iš dalies žemos klasės betoną, o techniniuose daugelio prieinamų taisymo medžiagų sistemų lapuose mažiausia pagrindo patvarumo klase nurodoma B25. Todėl kompanija „Henkel“ sukūrė betoninių PCC tipo konstrukcijų taisymo sistemą, pritaikytą aukštesnės kaip B15 klasės betonui. Šią sistemą sudaro nuo korozijos sauganti mineralinė apsauga „Ceresit CD 30“, kuri taip pat yra kontaktinis sluoksnis, ir mišinys, kurį reikėtų rinktis atsižvelgus į reikiamo remontuoti paviršiaus pažeidimus:

• stambiagrūdis mišinys betonui taisyti „Ceresit CD 26“, esant 30–100 mm storio sluoksniams;

• smulkiagrūdis mišinys betonui taisyti „Ceresit CD 25“, esant 5–30 mm storio sluoksniams;

• išlyginamasis betono taisymo glaistas „Ceresit CD 24“, esant 1–5 mm storio sluoksniams.

ceresit remontas

Sistema „Ceresit PCC“ naudojama ertmėms užpildyti, balkonams perprofiliuoti ir įvairaus tipo betoninėms bei gelžbetonio konstrukcijoms taisyti kompleksiniu būdu. Sistema suteikia galimybę taisyti konstrukcijas esant dideliems giliems pažeidimams (mechaniniams, korozijai) tokiuose elementuose kaip balkonai, gembės, konstrukcijų stulpai, sijos, perdangos ir kt., tokiuose statybos objektuose kaip betoniniai ir gelžbetonio rezervuarai (vandens nuotekų valyklos, uosto molai), karkasinės konstrukcijos (prekybos centrai, blokiniai daugiabučiai), salės, didelių plokščių monolitinės ir gelžbetonio konstrukcijos: dūmtraukiai, šaldyklos, monolitiniai namai ir kt. Sistemos „Ceresit PCC“ produktai yra atsparūs oro sąlygoms, sūriam vandeniui ir tiesioginiam kelių barstymo medžiagų poveikiui, įskaitant druskos.

Armuojamojo plieno apsauga

Jeigu korozija pasiekia konstrukcijos armatūrą, nuo paveiktų armuojamųjų strypų reikia pašalinti betono dangą iki korozijos nepaveiktų vietų. Ant paruošto armatūros plieno paviršiaus reikia paskleisti nuo korozijos saugančią mineralinę dangą „Ceresit CD 30“. Naudojant mišinį CD 30 plienas gali būti drėgnas. Nuo korozijos saugantį mišinį vėliausiai galima tepti praėjus 3 valandoms po armatūros strypų valymo arba papildomai, nuo korozijos saugančiai smėliu apibarstytai dažų dangai išdžiuvus.

Apsaugojus armuojamąjį plieną, prieš pradedant betono ertmių užpildymą (taip pat taisant ne konstrukciją), paruoštą seno betono paviršių reikia gerai sudrėkinti vandeniu, kol taps matinis ir drėgnas. Ant paruošto paviršiaus tepamas kontaktinis sluoksnis – mineralinis apsauginis mišinys „Ceresit CD 30“. Kiti sistemos „Ceresit PCC“ sluoksniai tepami kontaktiniam sluoksniui apdžiūvus, kai mišinys tampa matiškai pilkas, t. y. praėjus 30–60 minučių.

Jeigu praeis daugiau laiko, kontaktinį sluoksnį reikia paskleisti dar kartą, bet tik prieš tai esančiam sluoksniui visiškai sukietėjus. Kontaktinio sluoksnio paskirtis – pagerinti sukibimą tarp seno betono bei ertmes užpildančios medžiagos ir išlyginti neišvengiamus nedidelius valkšnumo koeficiento, tamprumo modulio ir terminio deformavimosi koeficiento skirtumus.

Atsižvelgiant į betono ertmių gylį, joms užpildyti reikia naudoti vieną šių mišinių: „Ceresit CD 25“ arba „Ceresit CD 26“. Tai betono ir gelžbetonio paviršiams išlyginti, ertmėms ir pažeistoms vietoms užpildyti skirti vienkomponenčiai mišiniai.

Betono ertmes užpildant mišiniu CD 25 arba CD 26, dėl grūdelių dydžio nepatogu suformuoti lygaus betono paviršiaus. Norint gauti lygų paviršių, kuris bus dengiamas dažais, arba taisant ne betono konstrukciją, pavyzdžiui, atliekant nedidelį paviršiaus taisymą išmontavus klojinį, būtina užpildyti iki 5 milimetrų gylio ertmes. Tokiu atveju galima naudoti taisymo glaistą „Ceresit CD 24“, kuris irgi yra sistemos „Ceresit PCC“ dalis.

„Ceresit CD 24“ – tai betoniniams ir gelžbetonio paviršiams išlyginti, ertmėms ir pažeistoms vietoms užpildyti skirtas smulkiagrūdis glaistas. Tinka poroms ir įtrūkimams užpildyti, pavyzdžiui, prieš užtepant dažų sluoksnį. „Ceresit CD 24“ gali būti naudojamas ant horizontalių ir vertikalių paviršių, pastatų viduje ir išorėje.

Betono taisymo produktų ypatybės

Suderinamumas su ne tokiu patvariu betonu. Betono taisymo produktų sistema „Ceresit“ yra suderinama su ne tokiu patvariu betonu. Ji pasižymi patvarumo ypatybėmis, kurios suteikia galimybę produktus naudoti ant žemesnės klasės betono.

Labai geri darbiniai parametrai. „Ceresit CD 25“ ir „Ceresit CD 26“ galima naudoti rankomis ar mechaniniu būdu ant vertikalių bei horizontalių paviršių. Paskleisti ir išlyginti mišinį galima jau po 1–15 minučių. Glaistą „Ceresit CD 24“ galima lyginti metaline mente arba įtrinti iškart, kai jis paskleidžiamas.

Sutaupoma laiko. „Ceresit“ produktai tepami tiesiai ant šviežio kontaktinio sluoksnio CD 30, o kiti sluoksniai – po trumpo laiko arba be technologinių pertraukų. Sistema „Ceresit PCC“ taisytais paviršiais vaikščioti leidžiama praėjus vienai parai, o transporto priemonių judėjimas galimas po 3 parų. Apsauginė danga ant „Ceresit“ produktais taisyto paviršiaus gali būti tepama po 3 parų.

Apsauga nuo atmosferos poveikio

Kai balkono konstrukcijai įtaką daro tik atmosferos poveikis ir pagrindiniai pavojingi veiksniai, yra šarmingumą mažinanti korozija bei karbonatizacija, apsaugai užtenka dažų „Ceresit CT 44“, kurių galima išsirinkti iš daugiau kaip 200 spalvų.

Dažai „Ceresit CT 44“ skirti ir fasadams, ir vidaus patalpoms apsaugoti nuo neigiamo poveikio. Jais galima dažyti mineralinius pagrindus: betoną, cemento, cemento ir kalkių, kalkių tinką. Dangos struktūra itin atspari anglies dvideginio difuzijai, o tai gerokai apriboja betono karbonatizacijos procesą.

Prieš dažant seną betono paviršių reikėtų padengti gruntu. Tam galima naudoti gruntą „Ceresit CT 17“. Šis preparatas tinkamas įgeriantiems paviršiams gruntuoti prieš klojant keramines plyteles, dažant arba tepant akrilinį tinką. Jis gali būti naudojamas ant sienų ir grindų, pastatų viduje ir išorėje. Preparatas didina betono, tinko ir monolitinių grindų paviršiaus patvarumą, sumažina jų įgertį.

Norint išsaugoti betono faktūrą ir kartu apsaugoti jį nuo atmosferos poveikio, tepant preparatą „Ceresit CT 13“ ant pataisyto paviršiaus galima paskatinti hidrofobizaciją.

„Ceresit CT 13“ skirtas mineraliniam tinkui, klinkerio mūrui, apdailos plytoms, smiltainio apdailai, mineralinių dažų dangoms ir čerpėms impregnuoti. Preparatas gali būti naudojamas ant itin šarmingų paviršių, tokių kaip šviežias tinkas, naujos siūlės, betonas, silikatinių plytų mūras, fibrolito plokštės ir kitų. „Ceresit CT 13“ apsaugo pastato fasadą nuo kritulių ir ore esančių agresyvių medžiagų, užkerta kelią apnašoms, šalčio sukeliamiems pažeidimams, dumblių ir grybelių plitimui fasade. Preparatas užtikrina hidrofobinį pagrindo impregnavimą net esant iki 0,2 milimetro pločio kapiliariniams įtrūkiams. Ši sistema atspari cheminių priemonių, naudojamų keliams barstyti, poveikiui.

Ceresit 210x70


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video