Top Baneris

Sporto rūmų konservavimo darbai baigti, pastatas liks aptvertas (2)

2023 kovo 14 d.
sporto rumai
I. Gelūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Turto bankas baigė būtiniausius Sporto rūmų konservavimo darbus – suremontuota stogo danga, demontuotos nenaudojamos konstrukcijos, nesaugios pakabinamų lubų plokštės, suremontuoti betoninių fasadų trūkiai, pastatas užsandarintas.

Būtiniausi darbai kainavo apie 200 tūkst. eurų, jie atlikti po pastato techninės ekspertizės – nustatyta, kad stogas vietomis leidžia vandenį, pakabinamos lubos kelia pavojų, o pats pastatas nėra sandarus, pranešė Turto bankas.

„Atlikti tik pagrindiniai darbai, siekiant sumažinti aplinkos poveikį pastatui bei užtikrinti žmonių saugumą“, – pranešime sakė Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Pastate dar numatyta pakeisti gaisrinę signalizaciją, sutvarkyti elektros instaliaciją, atnaujinti signalizaciją ir vaizdo stebėjimo įrangą. Šie darbai bus atliekami palaipsniui.

Siekiant, kad į pastatą ir ant jo konstrukcijų nepatektų pašaliniai asmenys, Sporto rūmai liks aptverti, stebimi vaizdo stebėjimo įranga ir saugomi saugos tarnybos.

Šiuo metu nenaudojamą pastatą ankstesnės Vyriausybės svarstė rekonstruoti pritaikant jį Kongresų centrui, tačiau šių planų Ingridos Šimonytės Ministrų kabinetas atsisakė dar 2021-aisiais. Tuomet teigta, kad COVID-19 pandemija pakeitė konferencinio turizmo rinką ir aplinką, todėl rūmų vizija keičiasi. 

I. Šimonytė yra sakiusi, kad rūmai galėtų tapti muziejumi ar memorialu, skirtu Lietuvos žydų istorijai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Algis

    2023-03-28, 13:52  

    Pastatas suprojektuotas žiūrovinei paskirčiai, o ne muziejinei. Žydų muziejui tiktų ne sporto rūmai, o atstatyta Didžioji Sinagoga Žydų gatvėj.

  • Observation

    2023-03-15, 1:28  

    Didžiulė gėda tokia šio statinio būklė . Ir pačiam Vilniaus centre.

Rekomenduojami video