Top Baneris

Specialistai primena apie prievolę pasirūpinti balkonų saugumu

2016 lapkričio 16 d.
balkonai
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros (VSAA) specialistai primena, kad „pažaliavę“ balkonai, ypač istorinėje miesto dalyje, nedaro garbės jų savininkams: jie byra, pasitaiko atvejų, kuomet sužalojami žmonės.

Nuo 2013 metų sostinės savivaldybė remia avarinės būklės balkonų ir fasadų elementų, esančių senamiestyje ir jo apsaugos zonose, tvarkybą, taigi, „žalieji“ balkonai po truputį nyksta. Pastatų, kurių balkonai avarinės būklės, savininkai VSAA gali bet kada gauti visą informaciją apie paramą jiems sutvarkyti. Kiek ilgai parama bus skiriama, prognozuoti sunku, tad specialistai ragina patiems pradėti rūpintis savo turtu.

2015 metais finansinę paramą gavo 12 pastatų savininkai. Šįmet pasirašyta 17 sutarčių, darbus baigė ir paramą jau gavo 7 pastatų savininkai.

Sostinės savivaldybė tik prasidėjus 2016 metams paskelbė skirsianti didesnę paramą senamiesčio daugiabučių avarinės būklės balkonams ir kitiems fasadų elementams, kurie kelia pavojų praeiviams, tvarkyti.

Daugiabučiams gyvenamiesiems namams, įtrauktiems į Nekilnojamojo kultūros paveldo registrą, buvo teikiama 50 proc. (iki tol buvo 30 proc.) savivaldybės parama, kitiems senamiestyje ir jo apsaugos zonose esantiems daugiabučiams gyvenamiesiems namams – 40 proc. (buvo 20 proc.). Senamiestyje ir jo apsaugos zonose šiuo metu yra apie 1800 balkonų ir apie 130 fasadų, kuriuos reikia remontuoti. Šįmet tam buvo numatyta skirti 81,5 tūkst. eurų.

Parama skiriama tiems daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams, kurie yra sudarę sutartis su VSAA dėl dalyvavimo programoje. Prašymus skirti finansinę paramą nagrinėjo VSAA ir savivaldybės darbuotojų darbo grupė. Parama suteikiama jau atlikus tvarkymo darbus.

SA.lt ir VSAA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video