Top Baneris

Specialistai padeda spręsti pastatų pritaikymo neįgaliesiems problemas

2016 lapkričio 2 d.
vstt.lt nuotr.
vstt.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad architektai ir projektuotojai gali nemokamai konsultuotis su statinių pritaikymo priežiūrą įgyvendinančia organizacija dėl naujų statinių pritaikymo žmonių su negalia poreikiams. Akivaizdu, kad kartais net ir gana nedidelės projekto korekcijos gali turėti didelės įtakos būsimo statinio prieinamumui ne tik žmonėms su negalia, bet taip pat ir tėvams su mažais vaikais, senyvo amžiaus žmonėms. Siekime, kad aplinka, pastatai būtų draugiški ir patogūs naudotis visoms žmonių grupėms.

Statinių pritaikymo neįgaliesiems priežiūros mastai Lietuvoje nuosekliai didėja. Pernai patikrinta ir suderinta 1280 neįgaliesiems svarbių statinių projektų, paskelbtų informacinėje sistemoje „Infostatyba“ – 154 daugiau nei užpernai ir net 302 daugiau nei 2013 metais. Statybos užbaigimo komisijų darbe tikrinant neįgaliesiems svarbių statinių atitiktį projekto sprendiniams pernai dalyvauta tikrinant 726 statinius – 195 daugiau nei 2014 m. ir 226 daugiau nei 2013 m.

Rengiant neįgaliesiems svarbių statinių projektus pernai konsultuoti 948 projektuotojai – tai net 339 daugiau nei 2014 m. ir beveik dvigubai daugiau nei 2013 m.

Žmonėms su negalia svarbių statinių projektus tikrina ir statybos užbaigimo komisijos darbe dalyvauja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos per šiai funkcijai atlikti pasitelktas neįgaliesiems atstovaujančias asociacijas. 2016 metais šią funkciją atlieka konkurso būdu atrinkta Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacija, šiam darbui delegavusi atstovus visose Lietuvos apskrityse.

Statinių pritaikymo priežiūrą vykdančios organizacijos bei jų atstovų, į kuriuos galima kreiptis dėl konsultacijų, kontaktus galima rasti: www.ndt.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video