Top Baneris

Sovietiniais daugiabučiais apstatytus Žirmūnus gaivins nauju daugiabučių kompleksu (5)

2021 spalio 12 d.
vilnius zirmunai uab artex
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Žirmūnų gatvėje, greta Žirmūnų ir Kareivių g. sankryžos, UAB „Artex studija“ projektuoja naują daugiabučių korpusą – keturis 1-6-9 aukštų pastatus. Iš viso kvartale projektuojami 185 butai ir vieno aukšto komercinės paskirties statinys. 

Savivaldybė projektui dar nėra pritarusi, savo sprendimą pateiks atsižvelgusi į gyventojų lūkesčius, pastabas ir įvertinusi jo atititikimą Vilniaus patvirtintoms architektūros ir urbanistikos taisyklėms. 

Sklypo teritorija suskirstyta į du skirtingus aukščių lygius su atskiromis kiemų  zonomis, kuriose projektuojamos vaikų žaidimo, sporto, poilsio aikštelės, teritorijos apšvietimas, mažosios architektūrinės formos ir kt. 

Projektuojamos bendro naudojimo automobilių stovėjimo vietos ir pėsčiųjų takas, susijungsiantis su esamais, taip pat – ir šios atkarpos apšvietimas. 

Automobilių patekimas į sklypą projektuojamas iš ribojančio privažiavimo kelio, kuris turi jungtį su Žirmūnų gatve ir baigiasi akligatviu ties daugiabučių namų grupe, Kareivių g. 16.

vilnius zirmunai uab artex

Atsižvelgus į teritorijoje augančių medžių būklę, invazyvumą, vertę, svarstoma pašalinti keliolika  blogiausios būklės medžių. Kaip kompensacija šalinamiems medžiams, sklypo ribose ir už jo ribų, greta ribojančio pravažiavimo kelio, projektuojama medžių alėja, kuri vizualiai atskiria gyvenamųjų namų grupę nuo gatvės.

Sklypo šiaurinėje dalyje kiemą planuojama iš dalies atskirti 5 m pločio želdinių juosta, kuri tankiai apželdinama žemais krūmų masyvais ir dideliais lapuočių medžiais. Taip pat gyvenamieji  pastatai nuo gatvės būtų atskirti lapuočių medžių eile ar guotu pietinėje pusėje, arčiau Kareivių gatvės. Visa kiemo teritorija želdinama veja. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Plius

  2021-10-15, 10:55  

  Pritatiu. Tikrai geras projektas Žirmūnams.

 • Gal aplinkiniai pasistumes is degradavimo

  2021-10-14, 15:17  

  Parodys asmenims aplinkui kaip tvarkingai ir su skoniu gyventi

 • vajėzus

  2021-10-13, 11:11  

  Kas tokioje judrioje sakryžoje ryšis gyventi?

 • luprikonas

  2021-10-12, 16:23  

  urbanistinė tankinimo politika įsibėgėja 😉

 • Grazu

  2021-10-12, 16:18  

  Kokybiska Merko, laime ne Hanner

Rekomenduojami video