Top Baneris

Sostinės Žvėryne užbaigtas pėsčiųjų ir dviračių takas

2018 gegužės 23 d.
bitutes vingis 3
Vyginto Skairaičio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės savivaldybė darsyk pademonstravo, kad miesto problemas yra pasiryžusi spręsti visomis priemonėmis: neteisėtai suželdintas gyvatvores Žvėryne, Birutės gatvėje, pernai su pjūklu naikinęs sostinės meras, šįmet pristato naują pėsčiųjų ir dviračių taką „Birutės vingis“.

Prieš kelerius metus savivaldybė projektuodama naujus dviračių ir pėsčiųjų takus palei atnaujinamą Neries krantinę, susidūrė su itin įžūliais atvejais – unikalaus kraštovaizdžio Žvėryno rajone paupio teritorijos savavališkai užimtos, valstybinės žemės sklypuose tvarkytasi lyg savo kieme: nuo praeivių apželdintos tankios tvoros, įsirengtas apšvietimas, nepalikta praėjimų prie upės, auginti vaismedžiai ir daržovės. Šiandien ta pati teritorija pasikeitusi neatpažįstamai.

Vyginto Skairaičio nuotr.

Atvertoje krantinėje driekiasi naujas maždaug 2 km ilgio raudono asfalto dviračių takas nuo Upės g. 21 iki pat Vingio parko tilto. Dalis pėsčiųjų takų išklota trinkelėmis, o pietinėje Žvėryno dalyje (nuo Vytauto g. 1 iki Birutės gatvės) – parko danga. Per metus čia buvo nutiesti ne vien pėsčiųjų ir dviračių takai, bet ir įrengti nauji suoliukai, šiukšliadėžės, vaikų žaidimo ir sporto treniruoklių aikštelės, apšvietimas.

Teritorijoje stengtasi išsaugoti esamus vertingus želdinius, taip pat pasodinta naujų: žaliuoja daugiau kaip šimtas kalninių pušų, kukmedžių, kalninių serbentų, lanksvų, ir kitų dekoratyvinių krūmų.

Sostinės savivaldybė skelbia, jog pernai sostinėje įrengta ir atnaujinta daugiau kaip 12 km dviračių takų, o šių metų planai dar ambicingesni – tiesiama daugiau kaip 30 km infrastruktūros visame mieste. Vykstant aktyviai dviračių takų plėtrai, pagalvota ir apie patogų dviračių saugojimą, tad visame mieste įrengiami 1500 naujų stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius.

Vyginto Skairaičio nuotr.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video