Top Baneris

Sostinės Vingio parke – pirmieji pokyčiai

2017 sausio 5 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vingio parko teritorijoje, palei Neries upę, vilniečiams atsivėrė dar viena pasivaikščiojimo vieta – sutvarkytas beveik 1 kilometro ilgio gamtinis takas ties VU Botanikos sodu. Anksčiau šią teritoriją juosė tvora, netrūko šabakštynų. Miesto valdžia pasirūpino, kad tvora būtų nukelta, menkaverčiai krūmynai iškirsti – dabar atsivėrė Neries vingis ir nauja pasivaikščiojimo vieta miestiečiams.

Tik prasidėjus metams, savivaldybėje jau aptarti Vingio parke nuveikti bei suplanuoti nauji darbai. „Gražiausios Vilniaus vietos privalo būti atvertos jo gyventojams – esame žalias miestas ir turime naudotis šiais privalumais. Dar šį pavasarį buvo atvertas gamtinis takas ties Nerimi, jungiantis Žvėryną ir Lazdynus. Mūsų tikslas, kad mieste būtų sutvarkyta kuo daugiau natūralių gamtinių takų, kuriais galėtų pasivaikščioti vilniečiai su savo šeimomis, draugais, augintiniais. Tam nereikia ypatingos infrastruktūros – pakanka nugriauti niekam nereikalingas tvoras, sutvarkyti krūmynus, kad būtų galima pasigrožėti natūralia gamta“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prieš ir po. Sauliaus Žiūros nuotr.

Per praėjusius metus buvo sutvarkyta 3 400 kv. m. teritorija – atverti gamtiniai takai, dalyje ploto pasėta žalia veja, kad pavasarį vilniečiai galėtų pasigrožėti parko teritorija bei Neries vingiu. Vingio parke įrengti 37 suoliukai, pakeistos 25 šiukšliadėžės, atnaujinta šunų treniravimo aikštelė, paplūdimio augintiniams zona, sporto aikštelėje – 10 naujų įrenginių, atsirado ir stacionari orientavimosi sporto trasa.

Praėjusį pavasarį buvo sutvarkyti Neries šlaitai takuose palei Nerį, jungiančiuose Žvėryną ir Lazdynus – vilniečiams atvertas beveik visas gamtinis takas, kuriuo lengva pasiekti Lazdynus ar miesto centrą, pasivaikščioti Neries krantine ir pasigrožėti Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu.

Vilniaus savivaldybė bendradarbiauja su Vilniaus universitetu, kad VU Botanikos sodas taptų dar atviresnis lankytojams. Kad sodo lankytojų skaičius augtų, visame parke numatyta įrengti nuorodas apie VU Botanikos sodą, tariamasi dėl lankytojų informacinio centro įrengimo ir tulpių žydėjimo šventės organizavimo pavasarį. Botanikos sode planuojama prailginti lankymo laiką, atkurti vaistažolių sodą su vaistinių žolių kolekcija ir užbaigti rengti alpinariumą, sutvarkyti teritoriją aplink buvusį tvenkinį. Siekiama, kad svarbi pažintiniu, istoriniu ir gamtiniu požiūriu teritorija būtų tinkamai paruošta iki 2018 metų, kai čia vyks svarbūs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirti šventiniai renginiai.

Šįmet Vingio parke suplanuota dar daugiau pokyčių – čia bus galima ne tik pasivaikščioti, bet ir patogiai paiškylauti gamtos apsuptyje. Parke bus įrengta daugiau vandens gertuvių: prie centrinės Vingio parko aikštės šiuo metu jų yra dvi, planuojama įrengti dar 2 papildomas. Suplanuota moderniai apšviesti parko aplinką. Parke atsiras dar viena nauja vaikų žaidimų aikštelė. Šiuo metu tokių aikštelių yra dvi. Numatoma dar labiau išplėsti sportavimo paslaugų pasiūlą, praplėsti paplūdimio tinklinio ir badmintono aikšteles.

Sauliaus Žiūros nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video