Top Baneris

Sostinės valdžia ėmėsi gražinti gyvenamųjų rajonų aplinką

2016 balandžio 4 d.
[:en]Sauliaus Žiūros nuotr.[:ru]Sauliaus Žiūros nuotr.[:]
[:en]Sauliaus Žiūros nuotr.[:ru]Sauliaus Žiūros nuotr.[:]
Pasidalykite straipsniu

Vilniečiai per kelerius metus galės pamiršti galvos skausmą dėl duobėtų netvarkingų daugiabučių kiemų ir gatvių, pasijus patogiau ir ims didžiuotis savo gyvenamąja aplinka, žada Vilniaus miesto savivaldybė. Sostinės valdžia atsigręžė į prieš kelis dešimtmečius statytų daugiabučių rajonus, kur gyvena daugiausia vilniečių – čia pradėti svarbiausi aplinkos tvarkymo darbai.

Darbai pirmiausia pradėti sostinės Šeškinės rajone, kur šiuo metu tvarkomas įvažiavimas į vieną iš dešimčių daugiabučių kiemų. „Miestas gali ir turi būti patogus, saugus ir tvarkingas visų rajonų gyventojams. Sukūrėme labai aiškią ir skaidrią programą, kuri padės sistemingai tvarkyti ir pagerinti aplinką. Atkreipiame dėmesį į tuos rajonus, kurie buvo pastatyti prieš kelis dešimtmečius, tačiau projektuotojų buvo pamiršti ir apleisti“, – sakė Vilniaus meras.

Šįmet žadama suremontuoti daugiau kaip 440 įvažiavimų į daugiabučių kiemus, pakloti daugiau kaip 9 kilometrus naujų šaligatvių, sutvarkyti dalį esamų dviračių takų, įkurti 10 naujų skverų, išasfaltuoti 40 kilometrų gatvių ir žvyrkelių. Ankstesniais metais šiems darbams sostinėje buvo skirta kur kas mažiau dėmesio.

Savivaldybė yra gavusi daugiau nei 3 tūkst. gyventojų prašymų sutvarkyti duobes jų kiemuose. Paskutinį kartą kiemai buvo remontuoti prieš devynerius metus. Patikrinus realią situaciją, pirmiausia buvo atrinkti tie prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausia vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai.

Pirmieji įvažiavimų į kiemus remonto darbai šiuo metu jau prasidėjo Šeškinėje, Žirmūnuose, Fabijoniškėse, Karoliniškėse, Lazdynuose. Blogiausios būklės kiemuose klojama nauja danga, kitur – tik užtaisomos pažeistos vietos. Skaičiuojama, kad visiems šiems darbams bus sunaudota tiek asfalto, kiek prireiktų nutiesti penkis Gedimino prospektus. Šiemet iki vasaros pabaigos bus sutvarkyti įvažiavimai į kiemus ir Pilaitės, Pašilaičių, Panerių, Grigiškių, Rasų, Naujininkų, Naujamiesčio, Žvėryno, Šnipiškių ir Senamiesčio seniūnijose.

Netrukus prasidės ir kasmetinis pavasarinis gatvių asfaltavimas. Šiuo metu kaip tik skaičiuojama, kokios gatvės šiemet sulauks remontų. Įvairiose sostinės seniūnijose planuojama sutvarkyti apie 40 kilometrų gatvių, beveik 6 kilometrai jų – žvyrkeliai. Tai dešimčia kilometrų daugiau gatvių, nei pernai. Didžioje dalyje gatvių bus remontuojamos atsiradusios duobės, dalis gatvių bus tvarkomos ištisinio asfaltavimo būdu, kai keičiama visa kelio danga. Sostinės gatvių tvarkymui šiemet skiriama apie 17 mln. eurų (8 mln. eurų skiria Lietuvos automobilių kelių direkcija, iš miesto biudžeto – 9 mln. eurų).

Po trejų metų pertraukos Vilniuje bus klojami ir nauji šaligatviai. Pasitarus su vietos bendruomenėmis, jie bus įrengti ten, kur gyvena daugiausia žmonių, kur jų labiausiai trūko, arba keliukai jau seniai buvo išminti pačių gyventojų, taip pat prie viešojo transporto stotelių, mokyklų, perėjų. Planuojant šaligatvių tvarkymą, pirmiausiai atsižvelgiama į žmonių interesus – judėjimo intensyvumą, įpročius. 9 kilometrai naujų šaligatvių šiemet bus pakloti Fabijoniškių, Jeruzalės, Pilaitės, Verkių, Salininkų, Naujosios Vilnios, Naujininkų, Balsių, Lazdynų bei Panerių rajonuose. Antrame šaligatvių tiesimo etape 2017 metais planuojama pakloti dar 11 kilometrų naujų šaligatvių.

Šiemet bus sutvarkyti ir esamų dviračių takų danga, kad juose neliktų pavojų keliančių kliūčių. Šiuo metu yra rengiami naujų dviračių takų projektai, kuriuos įgyvendinti numatoma gavus Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

Apie pusę visų vilniečių gyvena miegamuosiuose rajonuose. Daugelyje jų yra vietų, tinkančių gyventojų poilsiui, pramogoms, tačiau jos yra nesutvarkytos. Savivaldybė skatina bendruomenių iniciatyvas, kad parkai ir skverai būtų atgaivinti. Šiemet planuojame sutvarkyti iki 10 skverų: Fabijoniškėse, Antakalnyje, Lazdynuose, Karoliniškėse, Pilaitėje, Viršuliškėse, Pašilaičiuose, Naujojoje Vilnioje, Žirmūnuose, Grigiškėse.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video