Top Baneris

Sostinės vakarinio aplinkkelio viadukų statybai panaudota moderni klojinių sistema

2016 birželio 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etape numatytų statyti viadukų parengiamieji darbai jau artėja prie pabaigos, netrukus prasidės betonavimo darbai. Tačiau ne mažiau svarbus buvo klojinių montavimo etapas. Nuo to, ar teisingai sustatytos sąramos, ar gerai apskaičiuotas apkrovų laikymas, esmingai priklauso būsimos konstrukcijos tvirtumas.

Kaip montuoti klojiniai, kokie konstrukciniai sprendimai naudoti, inžinieriams praktiniame seminare parodė projekto generalinio rangovo – bendrovės „Kauno tiltai“ specialistai. Klojiniai viadukams trečiajame Vilniaus vakarinio aplinkkelio etape buvo montuojami iš medinių konstrukcijų, sujungtų metalinėmis dygliuotomis plokštelėmis. Seminarą apie pirmąkart kelių statyboje Lietuvoje panaudotą sistemą „MiTek“, apimančią projektavimo, gamybos ir montavimo ciklą, per Gineitiškių gatvę statomame viaduke organizavo bendrovės „Statybų lyga“, „Eivuda“, „Ecodomus“, „Inovatyvi statyba“ ir „Prorentus“.

Nuo 1996 metų su „MiTek“ sistema projektuojančios bendrovės „Statybų lyga“ vadovas Darius Mykolaitis įsitikinęs, kad sprendimas naudoti gamykloje paruoštus medinius klojinius – teisingas pasirinkimas. Viena vertus, tai patikima sertifikuota sistema, kuriai gamintojai suteikia garantijas. Antra, jeigu tokias konstrukcijas darbininkai iš medienos tašų gamintų vietoje, būtų sugaišta triskart daugiau laiko. Be to, būtų neaišku, ar vietoje sukaltos konstrukcijos teisingai apskaičiuotos atlaikyti didelę betono apkrovą, ar darbininkai jas sumontuotų patikimai.

Mediniai klojiniai, kurie dėl aplinkkelio projekto spartos buvo gaminami net trijose gamyklose, yra skirti konkrečiam objektui ir antrą kartą nepanaudojami. Tačiau, pajuokavo D. Mykolaitis, paskui jie puikiai tinka malkoms.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video